Wiatr pomoże w produkcji Jacka Danielsa

Jack Daniels to jedna z najpopularniejszych whiskey na świecie. Za jej produkcję odpowiada Brown-Forman Corporation, który przez lata włożył wiele starań w odpowiednią politykę marketingową marki. Teraz firma stara się o ekologiczne źródło zasilania.

Jak się okazało, Brown Forman Corporation podpisał umowę z właścicielem farmy wiatrowej Solomon Forks, która powstanie w amerykańskim Kansas. Jej budowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku, zapewniając moc 474MW, co zabezpieczyć zapotrzebowanie firmy na energię elektryczną w 90%.

Amerykańska firma działająca w branży alkoholowej konsekwentnie realizuje swoje cele. Blisko sześć lat temu zarząd zapowiedział, że będzie dążyć do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Przejście na odnawialne źródła energii z pewnością w tym pomoże.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Gates rozpoczyna rewolucję energetyczną od kupy

Projekt California Institute of Technology to system, który wykorzysta reaktor elektrochemiczny. Woda i odchody człowieka ulegną rozbiciu. W wyniku tego podziału powstanie nawóz i wodór. Te dwa składniki będą magazynowane jako energia w wodorowych ogniwach paliwowych. Zdaniem Billa Gatesa, tego typu rozwiązanie może przynieść zysk na poziomie nawet 6 mld rocznie do 2030 roku.