Wiatr pomoże w produkcji Jacka Danielsa

Jack Daniels to jedna z najpopularniejszych whiskey na świecie. Za jej produkcję odpowiada Brown-Forman Corporation, który przez lata włożył wiele starań w odpowiednią politykę marketingową marki. Teraz firma stara się o ekologiczne źródło zasilania.

Jak się okazało, Brown Forman Corporation podpisał umowę z właścicielem farmy wiatrowej Solomon Forks, która powstanie w amerykańskim Kansas. Jej budowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku, zapewniając moc 474MW, co zabezpieczyć zapotrzebowanie firmy na energię elektryczną w 90%.

Amerykańska firma działająca w branży alkoholowej konsekwentnie realizuje swoje cele. Blisko sześć lat temu zarząd zapowiedział, że będzie dążyć do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Przejście na odnawialne źródła energii z pewnością w tym pomoże.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.