Wiatr pomoże w produkcji Jacka Danielsa

Jack Daniels to jedna z najpopularniejszych whiskey na świecie. Za jej produkcję odpowiada Brown-Forman Corporation, który przez lata włożył wiele starań w odpowiednią politykę marketingową marki. Teraz firma stara się o ekologiczne źródło zasilania.

Jak się okazało, Brown Forman Corporation podpisał umowę z właścicielem farmy wiatrowej Solomon Forks, która powstanie w amerykańskim Kansas. Jej budowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku, zapewniając moc 474MW, co zabezpieczyć zapotrzebowanie firmy na energię elektryczną w 90%.

Amerykańska firma działająca w branży alkoholowej konsekwentnie realizuje swoje cele. Blisko sześć lat temu zarząd zapowiedział, że będzie dążyć do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Przejście na odnawialne źródła energii z pewnością w tym pomoże.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.