Więcej stacji ładowania EV

Infrastruktura potrzebna kierowcom elektrycznych samochodów ciągle się rozwija. Jest to główny motor napędowy wzrostu popularności pojazdów na prąd w naszym kraju, ale także na całym świecie. Ilość ładowarek w Polsce cały czas wzrasta, a będzie ich jeszcze więcej, między innymi dzięki spółce Greenway.

Spółka Greenway otrzymała bowiem dofinansowanie z Unii Europejskiej, które ma zostać przeznaczone na dalszą rozbudowę infrastruktury potrzebnej samochodom elektrycznym, czyli stacji ładowania. Planowo dzięki dofinansowaniu ma zostać wybudowanych aż 200 ładowarek różnego typu. Wiadomo, że jednym z głównych założeń jest ich lokalizacja w łatwo dostępnych miejscach niedaleko głównych dróg. Na start zostaną uruchomione ładowarki w większych miastach, takich jak Kraków, Rzeszów czy Warszawa. Tam też będzie ich najwięcej, z uwagi na zapotrzebowanie. Stacja ładowania w Mokotowie średnio ładuje nieco ponad 300 samochodów miesięcznie.

To już drugi projekt spółki Greenway wsparty dzięki funduszom Unii Europejskiej. Kwota 6,1 miliona Euro znacznie przyczyni się do zwiększenia komfortu kierowców, którzy będą mogli bez obaw pokonywać coraz dłuższe trasy.

Według założeń, Greenway wybuduje do maja 2020 roku 10 stacji ultraszybkiego ładowania o mocy do 350kW, 135 ładowarek o mocy 50kW, a także 50 ładowarek o mocy z zakresu 7-22kW, które będą ładować najwolniej. Na 10 wybranych stacjach ładowania spośród wszystkich zostaną umiejscowione także magazyny energii, tak by być przygotowanym na większe zapotrzebowanie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Polski kierowca wybiera auta spalinowe

Następny artykuł

Fortum uruchomiło nowe laboratorium

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,