ŚwiatOZE.pl

Portal Odnawialnych Źródeł Energii

W Wielkiej Brytanii rośnie publiczne poparcie dla odnawialnych źródeł energii

Jak pokazują najnowsze rządowe sondaże, poparcie dla OZE w Wielkiej Brytanii jest bardzo silne i kształtuje się na poziomie 82% społeczeństwa. Jedynie 3% ankietowanych jest przeciwne OZE, a 1% określił się jako bardzo przeciwny. Podczas poprzedniego sondażu technologie odnawialne w tym kraju popierało „zaledwie” 72% społeczeństwa.

Wysokie poparcie dla OZE doskonale współgra z wynikami innych technologii – jedynie 33% zapytanych osób popiera elektrownie atomowe, a 25% im się sprzeciwia. Z kolei 13% ankietowanych aprobuje gaz łupkowy.

„Oszałamiający odsetek 82% mieszkańców Wielkiej Brytanii popiera wszelkie źródła OZE – jeśli chodzi o głos wyborców, to energia odnawialna staje się ważną kwestią” – powiedziała Emma Pinchbeck, dyrektor RenewableUK.

W podobnym tonie sprawę komentuje James Court, szef ds. polityki i spraw zewnętrznych brytyjskiego Zrzeszenia Energetyki Odnawialnej:

„Ten rok był doskonały dla OZE. Wygenerowano rekordowo dużo energii i doprowadzono do dużego spadku cen prądu. Nie ma, co się dziwić, że opinia publiczna popiera te źródła energii, a słupki poparcia rosną. Teraz musimy tylko czekać, aż rząd dostrzeże te wyniki i przestanie hamować rozwój tego sektora”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Jak zabłysnąć w solarnej wiosce

Następny artykuł

Tauron i Alior Bank oferują kredyty 0% na zakup kotłów gazowych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,