W Wielkiej Brytanii rośnie publiczne poparcie dla odnawialnych źródeł energii

Jak pokazują najnowsze rządowe sondaże, poparcie dla OZE w Wielkiej Brytanii jest bardzo silne i kształtuje się na poziomie 82% społeczeństwa. Jedynie 3% ankietowanych jest przeciwne OZE, a 1% określił się jako bardzo przeciwny. Podczas poprzedniego sondażu technologie odnawialne w tym kraju popierało „zaledwie” 72% społeczeństwa.

Wysokie poparcie dla OZE doskonale współgra z wynikami innych technologii – jedynie 33% zapytanych osób popiera elektrownie atomowe, a 25% im się sprzeciwia. Z kolei 13% ankietowanych aprobuje gaz łupkowy.

„Oszałamiający odsetek 82% mieszkańców Wielkiej Brytanii popiera wszelkie źródła OZE – jeśli chodzi o głos wyborców, to energia odnawialna staje się ważną kwestią” – powiedziała Emma Pinchbeck, dyrektor RenewableUK.

W podobnym tonie sprawę komentuje James Court, szef ds. polityki i spraw zewnętrznych brytyjskiego Zrzeszenia Energetyki Odnawialnej:

„Ten rok był doskonały dla OZE. Wygenerowano rekordowo dużo energii i doprowadzono do dużego spadku cen prądu. Nie ma, co się dziwić, że opinia publiczna popiera te źródła energii, a słupki poparcia rosną. Teraz musimy tylko czekać, aż rząd dostrzeże te wyniki i przestanie hamować rozwój tego sektora”.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy – 8.12.

Dzisiaj Polska zdecydowanie wywietrzona. Na północy oraz zachodzie naszego kraju można oddychać bez obaw i cieszyć się dniem, który warto spędzić na świeżym powietrzu. Oby tylko pogoda dopisała. Macie jakieś plany? Uważać na siebie powinni mieszkańcy Małopolski – tam smog nadal wisi, choć jest lepiej niż wczoraj, oraz mieszkańcy Warszawy i okolic. Sprawdzajcie stan jakości powietrza w ciągu dnia.

Codzienny raport smogowy – 9.12.

Dziś Polska w zieleni! Smog zniknął nawet w Krakowie, gdzie powietrze może powalić na kolana i wywołać kolorowy zawrót głowy. Wbrew pogodzie, która w całym kraju zapowiada się deszczowa, warto wyjść i nawdychać się tego, co dobre. Przypominamy, że dziś niedziela bez handlu i Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji, a imieniny obchodzą: Jan, Leokadia, Piotr, Wiesław i Wiesława.