Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wiosna w Białymstoku znowu pod znakiem ochrony płazów

Wiosna w Białymstoku znowu pod znakiem ochrony płazów

Wiosną w Białymstoku odbędzie się coroczna akcja ochrony płazów organizowana przez Urząd Miejski. W ramach projektu miasto zamontuje m.in. bariery ochronne. Pojawią się one na wybranym odcinku ul. F. Karpińskiego i fragmencie ul. Solnickiej, przy ul. Plażowej i przy drodze wewnętrznej odchodzącej od ul. gen. St. Maczka.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Ochrona płazów w Białymstoku

Białystok corocznie organizuje kilkutygodniową akcję ochrony płazów. W tym roku odbędzie się już ósma edycja. Podczas pierwszej akcji w 2013 roku odłowiono i przeniesiono w bezpieczne miejsca ponad 1300 płazów: żab moczarowych, żab jeziorkowych, ropuch szarych i innych. Łącznie w akcjach uratowano ponad 5000 zwierząt.

Montaż barier ochronnych

Jednym z kluczowych elementów akcji jest montaż barier ochronnych. Takie elementy zostaną zainstalowane przy ulicy F. Karpińskiego i fragmencie ulicy Solnickiej, przy ulicy Plażowej oraz przy drodze odchodzącej od ulicy gen. St. Maczka. W trakcie trwania akcji płazy będą kilkukrotnie w ciągu dnia przenoszone w bezpieczne lokalizacje, tj. m.in. na łąkę u zbiegu ulic F. Karpińskiego i Solnickiej oraz przy Stawie Dojlidzkim. Po zakończeniu trzeba będzie zdemontować bariery i sporządzić sprawozdanie udokumentowane fotograficznie. Miasto szuka wykonawcy.

Dodatkowo miasto organizuje zajęcia edukacyjne w szkołach, podczas których uczniowie poznają okoliczne płazy, ich zwyczaje, a także formy ochrony. Akcje są o tyle istotne, że od lat odnotowuje się spadek liczebności powyższej gromady zwierząt.

Źródło: portalkomunalny.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.