Wirtualna farma słoneczna w Australii

Wybudowanie największego na świecie magazynu energii w Południowej Australii przez Teslę zacieśniło relacje pomiędzy tą amerykańską firmą a australijskim rządem. Dzięki tej współpracy właśnie rozpoczęła się realizacja interesującego projektu, który zakłada powstanie wirtualnej farmy słonecznej w Australii.

W testach weźmie udział 1,1 tysiąca domów z australijskiego funduszu mieszkaniowego. Na każdym z nich zostaną zainstalowane panele słoneczne, które będą odpowiadać za produkcję energii elektrycznej. Moc jednostkowa każdej z instalacji będzie wynosić 5 kW. Panele PV będą połączone z magazynami dostępnymi w ofercie Tesli – Powerwall 2 o mocy 13,5 kWh. Właściciele domów nie poniosą żadnych kosztów na ten cel, a inwestycja zwróci się sama, dzięki zyskom ze sprzedaży nadwyżek energii elektrycznej.

To jednak dopiero początkowe testy, podczas których może wyjść na jaw wiele niedoskonałości projektu. Nie mniej jednak, jeżeli wszystko zakończy się pozytywnie, to ilość mieszkań włączonych w wirtualną farmę solarną zwiększy się do 24 tysięcy. To będzie finalny rezultat tego ciekawego rozwiązania, który może poskutkować rozszerzeniem programu na teren całej Południowej Australii. Rząd na rzecz realizacji inwestycji przeznaczył 32 miliony dolarów australijskich.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Powstanie kolejna na świecie pływająca farma solarna

Następny artykuł

Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego biorą udział w projekcie Trainergy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,