Władze Ocean City w USA chcą by morskie farmy wiatrowe budowane były dalej od brzegu

Władze miasta Ocean City w stanie Maryland krytykują pomysł wiatrowych instalacji off-shore w pobliżu miasta i domagają się, aby były one zbudowane co najmniej 37 kilometrów od wybrzeży należących do miasta. Stanowe agencje regulacyjne analizują właśnie dwie prośby o pozwolenie dla budowę tego typu instalacji na wodach dookoła Ocean City.

US Wind planuje zbudować instalację o mocy 250 MW około 19 kilometrów od brzegu. Drugą planowaną inwestycją jest projekt Deepwater Wind o mocy 120 MW, który miałby powstać 27 kilometrów od brzegu.

Rada miasta Ocean City jak i jego burmistrz wysłali już szereg listów do stanowej komisji zajmującej się pozwoleniami na budowę tych instalacji, w których piszą, że wiatraki te są zbyt blisko miasta – będą widoczne z plaży, co negatywnie wpłynie na turystykę w regionie. US Wind już zaproponowało, w ramach ugody, że może przesunąć swój projekt w głąb morza o 8 km.

Jakkolwiek rada miasta wspiera koncepcję morskich farm wiatrowych to nadal stoi na stanowisku, które mówi, że „powinny one być budowane w odpowiedzialny sposób”, co w rozumieniu rady oznacza instalacje, które nie będą widoczne z plaż Ocean City.

Jak wynika z analizy sporządzonej przez radę miasta na podstawie danych dotyczących wielkości projektów, instalacja US Wind stanąć by miała 37 km od brzegu, a farma Deepwater aż 42 km.

Decyzje dotyczące budowy i dotacji powinny zostać wydane do 17 maja br.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Dolnośląski Klaster Energii Odnawialnej

Następny artykuł

Zmiany w zarządzie ElectroMobility Poland

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,