Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Właściciel H&M zakazał polowań na terenie swojej posiadłości w Anglii

polowania

Właściciel H&M zakazał polowań na terenie swojej posiadłości w Anglii

Stefan Persson to szwedzki miliarder i główny udziałowiec w H&M. Jest właścicielem Ramsbury Estates, posiadłości o powierzchni 19 tys. akrów w Wiltshire, Berkshire i Hampshire. Jak podaje telewizja ITV, polowanie na gruntach należących do Perssona zostało wstrzymane. 

Reklama

Naruszenie praw łowieckich przyczyną zakazu

Decyzja była odpowiedzią na wykroczenia, których rzekomo dopuścić się miał klub łowiecki Vine & Craven Hunt, wcześniej współpracujący z posiadłością Perssona. Jak podają brytyjskie media, organizacja miała urządzać polowania na terenach, na których nie miała do tego prawa. 

– Jesteśmy zachwyceni, że posiadłość Ramsbury wstrzymała wszelkie polowania ze skutkiem natychmiastowym, ale jeszcze bardziej cieszy nas to, jak szybko podjęto tę akcję – skomentował Lee Moon, rzecznik The Hunt Saboteurs Association, organizacji dążącej do zakazu polowań. – Mamy nadzieję, że kolejne posiadłości przyłączą się do Ramsbury i zakażą polowań. 

Coraz więcej angielskich posiadłości zakazuje polowań

Ramsbury Estate jest ostatnią na rosnącej liście brytyjskich posiadłości, na których wprowadzono zakaz polowania. 

Do właścicieli ziemskich dołączają również lokalne władze administracyjne. Na początku grudnia Rada Miejska Peterborough przegłosowała zakaz polowania po tropie, nazywając je “niebezpiecznym precedensem”.

Polowanie po tropie sprawdza się szczególnie w porze zimowej oraz porankiem, kiedy możliwe jest odnalezienie śladów zwierząt, pozostawionych w nocy. 

Również hrabstwo Cheshire poparło politykę, która toruje drogę do wprowadzenia zakazu polowań na jego terenie. W oświadczeniu rady czytamy, że celem zakazu jest “zapobieganie potencjalnej, nielegalnej działalności naruszającej ustawę o łowiectwie z 2004 roku, ustawę o ochronie borsuków z 1992 roku, oraz florę i faunę, przez polowania, psy gończe, oraz myśliwych”. 

Źródło: itv.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.