Właściciele samochodów elektrycznych na Ukrainie zostaną zwolnieni z podatków?

Rada Najwyższa Ukrainy zarejestrowała projekt ustawy nr. 5494 w sprawie zmian w Kodeksie Podatkowym Ukrainy dotyczących obniżenia kosztów i zwiększenia dostępu do indywidualnego transportu elektrycznego na Ukrainie, o czym donosi portal Elekrovesti.net. Projekt ustawy przewiduje przede wszystkim zwolnienie właścicieli pojazdów elektrycznych z podatków.

Tamtejsi politycy będą debatować także nad możliwością zniesienia podatku od pojazdów elektrycznych podczas odprawy celnej. Ponadto powyższy projekt zakłada zwolnienie z podatku VAT przedsiębiorców wykorzystujących rozwiązania elektromobilne; taka możliwość dotyczyłaby wynajmu aut, leasingu i usług taksówkarskich. W planowanej ustawie widnieje także propozycja zniesienia podatku akcyzowego dla właścicieli samochodów elektrycznych na Ukrainie.

W dokumencie podkreśla się, że przyjęcie tej ustawy przyczyni się do zmniejszenia zależności energetycznej od innych krajów, zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, wprowadzenia nowoczesnych, bezpiecznych i efektywnych technologii w transporcie drogowym.

Jeśli rząd przyjmie wspomniany projekt, to powyższe zmiany będą obowiązywać tymczasowo do 31 grudnia 2022 roku.

Źródła: Eletrovesti, EPravda

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wiedeń znacząco rozbuduje infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych

Następny artykuł

ABB wspomoże szwedzką fabrykę baterii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,