WOŚP zagra także dla Australii

Jurek Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaapelował, by środki zebrane podczas Finału w Australii przez tamtejszą Polonię zostały przekazane na pomoc ofiarom pożarów, które trawią cały kontynent. Wyrazem solidarności ma być także flaga Australii, która będzie wywieszona podczas Finału w Warszawie.

Już w niedzielę 12 stycznia ruszy 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Wiatr w żagle”, a jej celem jest zakup specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do dziecięcej medycyny zabiegowej. Rokrocznie w finał WOŚP włączają się miliony Polaków, nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Zbiórki są organizowane przez Polonię w blisko 30 krajach, m.in. w Anglii, USA, Kanadzie, Australii, Japonii, Francji i Meksyku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W obliczu kataklizmu, z jakim od kilku miesięcy zmaga się Australia, Jurek Owsiak, założyciel WOŚP, zwrócił się do tamtejszego oddziału Orkiestry, by środki zebrane podczas finału zostały przekazane tamtejszym organizacjom pozarządowym walczącym z żywiołem.

fot: WOŚP, Dominik Malik