Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wspieram.to i innogy Polska łączą siły, czyli nowa kampania na rzecz ekologii

Wspieram.to i innogy Polska łączą siły, czyli nowa kampania na rzecz ekologii

Nowa kategoria, która pojawiła się, na portalu internetowym wspieram.to, to nie jedyny powód do radości dla ekologicznie zakręconych. Wraz z jej uruchomieniem do życia powołana została akcja EKOenergia na Start.

Podcast

Wszystko zaczyna się od pomysłu i to dosłownie. Wspieram.to jest platformą, przy pomocy której można znaleźć środki na realizację swoich projektów. Taka forma pozyskiwania funduszy (inaczej crowdfunding) stała się ostatnio bardzo popularna, głównie dlatego, że internauci chętnie wspomagają te idee, które przypadną im do gustu.

Jeszcze większa szansa na sukces?

Sama kategoria daje więc możliwość, żeby temat ekologii potraktować kreatywnie. Akcja EKOenergia na Start! ma być dodatkowym bodźcem dla tych wszystkich, którzy mają w zanadrzu proekologiczny projekt. Do całej idei swoją cegiełkę zdecydowała się bowiem dodać Innogy

Za każdą wpłatę na inicjatywę ekologiczną, spółka dorzuci dodatkowe 10 zł od siebie. Wielkość takiej wpłaty od pojedynczego wspierającego  musi wynosić przynajmniej także 10 zł. Na stronie wspieram.to można przeczytać, że uczestnicy mają także szansę na dodatkowe dofinansowanie, które udzielone zostanie trzem wybranym projektom.

3 etapy w drodze do ekorozwiązań

Pierwszym etapem akcji jest składanie proekologicznych projektów. Trwa on do 21 maja. Później rozpocznie się etap drugi, który będzie polegał właśnie na zbiórce funduszy. Jeszcze w trakcie trwania tego etapu, ma odbyć się wyłonienie 3 projektów, które będą się wyróżniały spośród wszystkich zgłoszonych. Ten wybór będzie należał do organizatorów powyższej akcji, a więc platformy wspieram.to oraz Innogy Polska. Finalny, a więc 3 etap przedsięwzięcia zaplanowany jest na 22 czerwca 2020 roku.

Ekologia w centrum uwagi

Głównym celem, jaki przyświeca organizatorom akcji jest rozpropagowanie działań o charakterze ekologicznym. Jak duże będzie zainteresowanie kampanią, zapewne przekonamy się w najbliższym czasie.

Źródła: wspieram.to/, k-mag.pl 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.