Kto wybuduje spalarnię odpadów w Gdańsku?

Ekologiczna Spalarnia Odpadów w Krakowie

Zainteresowanych stworzeniem elektrociepłowni na odpady było kilkanaście firm. Pod uwagę wzięto tylko część z nich – w gronie tym znalazło się Astaldi wraz z Tiru i Termomeccanica Ecologia, Suez/Sita, Remondis, Veolia oraz EEW. Finalnie Zakład Utylizacyjny w Gdańsku otrzymał dwie konkretne oferty, od Astaldi połączonego z Tiru i Termomeccanica Ecologia oraz niemieckiego EEW, które wygrało przeprowadzony przetarg.   

Budowa elektrociepłowni w Gdańsku pochłonie 426,3 milionów złotych. Była to propozycja tańsza od kontroferty o 37,5 milionów złotych. Jeżeli mowa o kosztach eksploatacyjnych, te w obiczeniach EEW były nieznacznie wyższe: o 2,3 miliona w skali roku.

Gdańska elektrociepłownia na odpady ma być w swych założeniach bezpieczna dla środowiska naturalnego w obliczu zastosowania wielu nowoczesnych rozwiązań, które mają przyczynić się między innymi do oczyszczania spalin.  Normy, które zostaną wypełnione przez nową elektrociepłownię będą dwukrotnie wyższe od stosowanych obecnie. Wszystko po to, by był to projekt przyszłościowy.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Czy mała efektywność farm wiatrowych wynika z błędnego planowania?

Następny artykuł

MŚ: Wiceminister Sałek w ONZ o COP24

Mogą też Ci się spodobać...



Tagi: , ,