Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wyciek ropy u wybrzeży Kalifornii: martwe ptaki i ryby! Czy to kolejna katastrofa ekologiczna?

Wyciek ropy u wybrzeży Kalifornii: martwe ptaki i ryby! Czy to kolejna katastrofa ekologiczna?

Wyciek ropy u wybrzeży Kalifornii! Doszło do wycieku około 3 tys. baryłek ropy, która utworzyła długą na ponad 10 km plamę na oceanie. W niedzielę na plaży w mieście Huntington Beach znaleziono martwe ptaki i ryby. Burmistrz miasta Kim Carr określiła wydarzenie jako „potencjalną katastrofę ekologiczną”.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Wyciek ropy u wybrzeży Kalifornii

Władze 200 tys. miasta w Kalifornii poinformowały, że ropa wyciekła na tamtejszą plażę, na której znaleziono martwe ptaki i ryby. Jak dodały mimo podjętych wysiłków rano „wycieku nie zdołano jeszcze całkowicie powstrzymać”.

Obecnie plama ropy mierzy około 13 mil morskich, 20 km długości – przekazały władze w komunikacie cytowanym przez stację CNN.

Plama ulega rozszerzeniu i obecnie mierzy już ponad 30 km2. Carr wyjaśniła, powołując się na informacje straży przybrzeżnej, że wyciek może być wynikiem uwolnienia ropy w procesie jej wydobywania na oceanie w pobliżu Huntington Beach.

Walka z czasem

Amerykańska Straż Przybrzeżna kieruje działaniami podjętymi z powodu wycieku obejmującego około 5,8 mil morskich pomiędzy Huntington Beach Pier a Newport Beach. Wyciek nastąpił prawdopodobnie w rezultacie uszkodzenia rurociągu z zakładu obsługiwanego przez Beta Offshore – pisze dziennik „Times of San Diego”.

Jak podkreśla gazeta, wyciek spowodował poważne szkody ekologiczne w wodach u wybrzeży Huntington Beach.

Sprzęt do skimmingu (technika usuwania ropy z powierzchni wody – PAP) i wysięgniki zostały rozmieszczone, aby zapobiec przedostaniu się ropy do rezerwatu Bolsa Chica i terenów podmokłych Huntington Beach (…) – podkreśla „Times of San Diego”.

Smuga ropy została po raz pierwszy zauważona w sobotę po godzinie 9 czasu lokalnego. Straż przybrzeżna oceniła wyciek jako poważny.

W związku z wyciekiem władze Huntington Beach odwołały ostatni dzień pokazu lotniczego Pacific Airshow i zachęcają mieszkańców, aby trzymali się z dala od plaż na dotkniętych obszarach.

źródło: PAP

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.