Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wydajny i łatwy w montażu system PV do SunPower

Wydajny i łatwy w montażu system PV do SunPower

Dwa tygodnie temu amerykańska firma SunPower wprowadziła do sprzedaży nową platformę PV pod nazwą Helix. Jest to pierwszy na świecie w pełni zintegrowany komercyjny system fotowoltaiczny, który łączy ogniwa PV z układem zarządzania produkcją energii.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

System Helix, to modułowe rozwiązanie do szybkiej budowy trwałych instalacji fotowoltaicznych, co pozwala inwestorom na bardzo łatwe skalowanie i rozbudowę systemów PV bez nadmiernego ingerowania w system. Jest on w stanie dostarczyć do ponad 70 proc. więcej energii elektrycznej, podczas swojej 25 letniej pracy, niż popularne instalacje fotowoltaiczne. Dodatkowo jest łatwy w montażu – poszczególne moduły montowane są na klipsy, a okablowanie i zarządzanie energią w systemie łączone jest w trybie plug-and-play. Dzięki temu po podłączeniu nie jest potrzebna żadna ręczna konfiguracja systemu.

Helix, w przeciwieństwie do systemów dostępnych na rynku komercyjnym, jest rozwiązaniem zoptymalizowanym pod kątem maksymalizacji produkcji energii i w wyniku wartości całego systemu dla klienta. Elementami są ogniwa słoneczne oraz systemy zarządzania energią, które scalone są w jeden układ. Dzięki standardowym komponentom, udało się wyeliminować dodatkowe koszty i zwiększyć wydajność systemu, umożliwiając jednocześnie klientom indywidualnym i przedsiębiorstwom łatwe i inteligentne zarządzanie systemem i maksymalizować zużycie energii słonecznej, minimalizując koszty.

Platforma Helix przeznaczona jest dla dachów domów, parkingów, ale także do instalacji na ziemi. W ramach systemu dostępne są moduły PV, osprzęt do montażu modułów na różnych powierzchniach oraz stacja zarządzania systemem z funkcją plug-and-play. Opracowany przez SunPower system zarządzania farmą fotowoltaiczną – EnergyLink pozwala na ocenę zapotrzebowania i dostosowuje pracę systemu do tego, pozwalając na identyfikowanie możliwości oszczędzania.

SunPower dotychczasowo sprzedał już 20 MW w systemach Helix w programie przedsprzedaży. Dostawy planowane są na początek 2016 roku.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.