W Warszawie działa już wypożyczalnia Tesli
W Warszawie od niedawna działa wypożyczalnia Tesli. Pojazdy elektryczne tej marki stale zyskują na popularności i wzbudzają nie lada emocje pośród miłośników motoryzacji. Także w Polsce, gdzie samochody elektryczne nadal pozostają raczej unikatowym środkiem transportu. Teraz pojawiła się możliwość wynajęcia takiego pojazdu.

Firma Tesla zaprezentowała trzy Modele S oraz dwa Modele X. Ponadto przedstawiciele przedsiębiorstwa motoryzacyjnego poinformowali, że w 2019 roku ich oferta poszerzy się o Model 3 oraz ciężarówkę Tesla Semi. W 2020 roku z kolei do proponowanego sortymentu dołączy także Tesla Roadster, określany jako najszybsze auto na świecie, z rekordowym przyspieszeniem, zasięgiem i wydajnością.

Najtańszą opcję stanowi Model S. Jednodniowe wypożyczenie tego pojazdu kosztuje w tym przypadku 899 złotych. Jeśli chodzi o koszt związany z wypożyczeniem Modelu X, jest to ponad dwukrotnie większy wydatek. Pomimo wygórowanych cen chętnych na wynajem tego rodzaju aut wcale nie brakuje.

Niektórzy wynajmują taką Teslę nawet na trzy miesiące (taka przyjemność kosztuje około 27 tysięcy złotych netto). Liczba chętnych na elektryczne pojazdy Tesli niejednokrotnie przekracza możliwości warszawskiej wypożyczalni.

Tesla w naszym kraju jest już spotykana, jednak to nadal rzadkość. Rodzi się pytanie, czy w Polsce opłaca się posiadać taki pojazd elektryczny. Niewątpliwym problemem jest cena wehikułu. Sięga ona 400 tysięcy złotych, ale może być też dwukrotnie wyższa. Ponadto potrzeba sporo czasu, by produkcja takiego samochodu elektrycznego osiągnęła duże rozmiary.

Kolejny problem wiąże się z tym, że w Polsce zlokalizowanych jest zaledwie kilka punktów ładowania tej firmy. Sytuacja ma się zmienić m.in. za sprawą firmy Greenway, która buduje w Polsce największą i najbardziej zróżnicowaną sieć ładowarek do samochodów elektrycznych.

Z drugiej strony samochody Tesli są bardzo bezpieczne, ciche, wyróżniają się nowoczesnym designem. Posiadają też mnóstwo przydatnych funkcji. Niewątpliwe atutytp: olbrzymia moc, dwa bagażniki, lepiej ułożony środek ciężkości, system komunikacji na linii człowiek–maszyna, który zapewnia precyzyjne informacje o drodze, jeździe, jak również problemach, jakie mogą zaistnieć lub też zaistniały w trakcie jazdy.

Zatem wypożyczalnia Tesli jawi się jako świetny pomysł, jeśli chodzi o promowanie aut elektrycznych w naszym kraju.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Staszic – nowy motocykl elektryczny zbudowany przez studentów AGH

Większa prędkość i moc silnika oraz dłuższy czas przejazdu na jednym ładowaniu – tak w porównaniu do swojego poprzednika wypada „Staszic”. To już drugi terenowy motocykl elektryczny zbudowany przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z zespołu E-Moto AGH. Oficjalna premiera pojazdu odbyła się 18 października na terenie kampusu uczelni, jednak maszyna już osiągnęła pierwsze sukcesy w minionym sezonie.