Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

XVI Forum Nowej Gospodarki

XVI Forum Nowej Gospodarki

Hasłem tegorocznego wydarzenia jest Zielona energetyka – przemiany i innowacje w energetyce. Forum odbędzie się online od 18 marca do 26 listopada 2021 roku. Przed nami warsztaty i debata ekspercka na temat energetyki, trendów w OZE oraz efektywności energetycznej w budownictwie.

BANER MOBILEB1
Reklama

Przemiany i innowacje w energetyce

Istotą XVI edycji Forum Nowej Gospodarki będą przemiany i innowacje w energetyce prowadzące do przeobrażenia polskiej „czarnej” energetyki, opartej dotąd o paliwa kopalne w „zieloną” – wykorzystującą odnawialne źródła energii, a więc odejście od energetyki scentralizowanej w kierunku energetyki rozproszonej, w której ważnym elementem są prosumenci. Istotnym w procesie przekształceń jest nie tylko zmiana źródeł energii i zmiana systemu zarządzania energią, ale również ograniczenie jej zużycia poprzez podniesienie efektywności jej wykorzystania w gospodarce.

Przemiany polskiej energetyki muszą odbywać się w nawiązaniu do europejskich i światowych trendów w zgodzie ze zmieniającymi się przepisami prawa europejskiego w zakresie odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Rok 2021 jest też pierwszym, w którym została w pełni wdrożona dyrektywa EPBD o efektywności energetycznej budynków z 2010 r.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Warsztaty i debata podsumowująca

Wydarzenie będzie realizowane przez cały 2021 rok i będzie się składało z warsztatów oraz podsumowującej je debaty. Inspiracją do dyskusji warsztatowych i debaty będzie raport Konfederacji Lewiatan pt. „Impuls dla Polski 2021-2022” oraz raport Forum Energii pt. “Jak Polska może osiągnąć zwiększone cele redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku”.

Efektem prac Forum Nowej Gospodarki 2020 będzie opracowanie rekomendacji dot. polityki wspierania innowacji w obszarze „energetyka” w Województwie Śląskim.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Udział we wszystkich częściach Forum jest bezpłatny. W celu potwierdzenia uczestnictwa, należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Harmonogram spotkań

18 marca 2021, godz. 10:00

Warsztat: Nowe trendy w OZE z uwzględnieniem zapisów dyrektywy RED II

10 czerwca 2021, godz. 10:00

Warsztat: Efektywność energetyczna w budownictwie z uwzględnieniem nowego europejskiego Bauhausu

23 września 2021, godz. 10:00

Warsztat 3: Zielone ciepło

26 listopada 2021, godz. 10:00

Debata ekspercka: Zielona energetyka – przemiany i innowacje w energetyce

Świat OZE jest patronem medialnymi wydarzenia.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.