1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zaadoptuj psa. Polscy aktorzy w humorystycznym klipie

Zaadoptuj psa. Polscy aktorzy w humorystycznym klipie

Znani aktorzy zachęcają do adopcji bezdomnych zwierząt. Wystąpili w pełnym humoru teledysku stylizowanym na lata 80. Schroniska przypominają: zwierzęta czekają na kochających właścicieli. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Akcja Klub Samotnych Serc „Pokochaj” to część kampanii społecznej Fundacji #GłosemZwierząt. W akcji wzięli udział znani aktorzy – Agata Buzek, Bartosz Bielenia, Jacek Braciak czy Ewa Kasprzyk. Humorystyczny klip, wystylizowany na program dla osób, które szukają miłości, ogląda się z przyjemnością. To dobry pomysł, by zachęcić wszystkich do adopcji bezdomnych zwierząt. Schroniska są niestety przepełnione zwierzętami, które czekają na dom i kochających właścicieli. To właśnie miłość jest tematem teledysku, a aktorzy znakomicie wcielają się w role osób, które poszukują kogoś bliskiego. Nie od razu wiadomo jednak, że chodzi o bezdomnego czworonoga. Projekt wymyśliła agencja Kreatik, a wyreżyserował kolektyw Andiamo. 

W Polsce wiele osób podejmuje decyzję o zamieszkaniu ze zwierzęciem bez przemyślenia. Z tego powodu schroniska dla zwierząt są przepełnione niechcianymi pupilami. W 2017 roku w schroniskach znajdowało się 109 962 psy, 32 245 kotów i 197 koni  – wynika z raportu sporządzonego przez Główny Inspektorat Weterynarii. 

Nowe, zaostrzone przepisy już obowiązują – porzucenie psa jest traktowane jak znęcanie się nad zwierzęciem, będzie zagrożone karą do trzech lat więzienia. Jeśli właściciel w wyjątkowo okrutny sposób znęcał się nad zwierzęciem i je porzucił, maksymalna kara to pięć lat więzienia. Grzywna może wynieść z kolei nawet 100 tys. zł (z przeznaczeniem na cele dobroczynne). 

Źródło: www.f5.pl

Fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.