Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Blisko 15 mln złotych na poprawę jakości powietrza w Skawinie!

Blisko 15 mln złotych na poprawę jakości powietrza w Skawinie!

Skawina to małe miasteczko w powiecie krakowskim, liczące ponad 24 tysiące mieszkańców i na co dzień, w sezonie grzewczym, borykające się ze smogiem. Dlatego władze lokalne przeznaczą rekordową w województwie sumę na inwestycje, których celem jest poprawa jakości powietrza.

Reklama

Działania Skawiny mają być realizowane na różnych płaszczyznach. W najbliższym roku obejmą termomodernizację 100 budynków, dofinansowania do wymiany 1000 kopciuchów, montaż instalacji OZE, a także kontrolę instalacji grzewczych w 1500 domach.

„Przed nami pracowity rok”– deklarują władze Skawiny

Niska emisja to jedno z największych wyzwań, przed którym stoją teraz samorządy. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem i nie uznaje ono granic administracyjnych. Nie chcemy wchodzić w dyskusję, skąd wieje wiatr, interesuje nas działanie i rozwiązanie problemu smogu. Mamy ambitne plany, przeznaczamy na nie konkretne pieniądze i przed nami pracowity rokoznajmił burmistrz Skawiny, Norbert Rzepisko. 

Łącznie inwestycje wyniosą blisko 15 mln złotych. To dużo więcej niż w stolicy małopolski – Kraków wyda na podobne cele niecałe 12 mln. W Skawinie od 2018 roku realizowany jest pilotażowy projekt STOP SMOG. Miasto chwali się m.in. likwidacją 836 starych kotłów węglowych.

Źródło: teraz-srodowisko.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.