Zadebiutował nowy Nissan Leaf

6 września miała miejsce oficjalna premiera Nissana Leaf nowej generacji, będącego kolejnym modelem jednego z najpopularniejszych elektrycznych samochodów. Pierwsza generacja tego modelu była niezwykle udana i zyskała spore uznanie wśród kierowców. Druga generacja „Liścia” została znacznie ulepszona i niewykluczone, że przebije sukcesy swojego starszego brata. Prezentacja odbyła się w Tokio, będącego stolicą kraju, z którego wywodzi się marka Nissan.

Do największych modyfikacji wprowadzonych do tego modelu należy zaliczyć zmieniony wygląd, który nareszcie nie odstrasza potencjalnych nabywców, oraz podwojony zasięg na jednym ładowaniu – obecnie wynosi on 378 km. Oprócz tego, nowy Leaf został wyposażony w funkcję ProPilot, która ma być odpowiedzią na inteligentne rozwiązania zastosowane w samochodach marki Tesla. Nowe usprawnienie pozwoli m.in. na odciążenie kierowcy podczas długotrwałego stania w korkach oraz w trakcie jazdy autostradami; będzie ono funkcjonować za sprawą samoczynnej zmiany prędkości w obrębie pasa ruchu.

Bateria zamontowana w nowej generacji Nissana Leaf ma pojemność 40 kWh, pozwalając tym samym korzystać z silnika elektrycznego o mocy 110 kW. Dzięki możliwości szybkiego ładowania, potrzeba będzie jedynie czterdziestu minut, by naładować taką baterię do 40%. Japoński producent zapowiedział, że w kolejnych miesiącach pojawią się jeszcze mocniejsze warianty silnikowe.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rodzina Wyszyńskich cierpi przez turbiny wiatrowe

Następny artykuł

Zanieczyszczone powietrze zmniejsza efektywność fotowoltaiki

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,