Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zamiast wyrzucać, pomóż potrzebującym

buty

Zamiast wyrzucać, pomóż potrzebującym

W czasie wiosennych porządków wiele ubrań i butów z poprzednich sezonów trafia do kosza. A można inaczej, np. dając im drugie życie. Firma WoshWosh już po raz kolejny organizuje zbiórkę obuwia dla osób potrzebujących. Akcja potrwa do 20 kwietnia. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Czas na wiosenne porządki

Zebrane w czasie akcji „Przekaż Wiosnę” obuwie zostanie odświeżone i za pośrednictwem fundacji trafi do najbardziej potrzebujących (domów samotnych mam, domów dziecka, osób bezdomnych). Akcja ma na celu pomoc osobom potrzebującym, ale także zwiększanie świadomości na temat zero waste i odpowiedzialnej mody. Znoszone buty, zamiast wylądować na śmietniku, mogą dostać drugie życie.

Rocznie produkowane jest na świecie ok. 22 miliardów par butów, 300 milionów wyrzuca się już po roku użytkowania. A przecież, zamiast trafiać do kosza, mogłyby dostać drugie życie i przydać się innym – mówi Martyna Zastawna, pomysłodawczyni akcji zbiórki obuwia oraz założycielka WoshWosh. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

W ramach akcji można oddać obuwie, którego już nie używamy zarówno męskie, damskie jak i dziecięce. 

Pomaganie przez oddawanie

WoshWosh jest pierwszą w Europie firmą łączącą usługi renowacji, czyszczenia, customu i naprawy obuwia. To nie pierwsza zbiórka, którą organizuje. W ramach trzech edycji akcji „Przynieś obuwie dla bezdomnego” udało się zebrać ponad 15 tysięcy par butów i tym samym pomóc przetrwać zimę prawie połowie osób bezdomnych w Polsce.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Do tegorocznej edycji dołączyły firmy LPP, Kuehne+Nagel i Stena Recycling, które będą zbierać obuwie wśród swoich pracowników i pokryją również koszt jego wyczyszczenia.

PRZEKAZ WIOSNE PARTNERZY 04.21

Gdzie dostarczyć obuwie?

Bezpośrednio:

– do pracowni WoshWosh: ul. Międzyborska 57/65 04-027 Warszawa 

– do pick-up pointu WoshWosh: ul. Królowej Bony 8 (Strefa Prania), Lublin lub ul. Rynek 25 (Pralnia Kierzkowski), Swarzędz

– do butiku BALAGAN, ul. Mysia 3, Warszawa

Wysyłkowo:

– na adres pracowni WoshWosh: ul. Międzyborska 57/65 04-027 Warszawa z dopiskiem “przekaż wiosnę” 

źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.