Zamiast wyrzucać, pomóż potrzebującym

W czasie wiosennych porządków wiele ubrań i butów z poprzednich sezonów trafia do kosza. A można inaczej, np. dając im drugie życie. Firma WoshWosh już po raz kolejny organizuje zbiórkę obuwia dla osób potrzebujących. Akcja potrwa do 20 kwietnia. 

Czas na wiosenne porządki

Zebrane w czasie akcji „Przekaż Wiosnę” obuwie zostanie odświeżone i za pośrednictwem fundacji trafi do najbardziej potrzebujących (domów samotnych mam, domów dziecka, osób bezdomnych). Akcja ma na celu pomoc osobom potrzebującym, ale także zwiększanie świadomości na temat zero waste i odpowiedzialnej mody. Znoszone buty, zamiast wylądować na śmietniku, mogą dostać drugie życie.

Rocznie produkowane jest na świecie ok. 22 miliardów par butów, 300 milionów wyrzuca się już po roku użytkowania. A przecież, zamiast trafiać do kosza, mogłyby dostać drugie życie i przydać się innym – mówi Martyna Zastawna, pomysłodawczyni akcji zbiórki obuwia oraz założycielka WoshWosh. 

W ramach akcji można oddać obuwie, którego już nie używamy zarówno męskie, damskie jak i dziecięce. 

Pomaganie przez oddawanie

WoshWosh jest pierwszą w Europie firmą łączącą usługi renowacji, czyszczenia, customu i naprawy obuwia. To nie pierwsza zbiórka, którą organizuje. W ramach trzech edycji akcji „Przynieś obuwie dla bezdomnego” udało się zebrać ponad 15 tysięcy par butów i tym samym pomóc przetrwać zimę prawie połowie osób bezdomnych w Polsce.

Do tegorocznej edycji dołączyły firmy LPP, Kuehne+Nagel i Stena Recycling, które będą zbierać obuwie wśród swoich pracowników i pokryją również koszt jego wyczyszczenia.

Gdzie dostarczyć obuwie?

Bezpośrednio:

– do pracowni WoshWosh: ul. Międzyborska 57/65 04-027 Warszawa 

– do pick-up pointu WoshWosh: ul. Królowej Bony 8 (Strefa Prania), Lublin lub ul. Rynek 25 (Pralnia Kierzkowski), Swarzędz

– do butiku BALAGAN, ul. Mysia 3, Warszawa

Wysyłkowo:

– na adres pracowni WoshWosh: ul. Międzyborska 57/65 04-027 Warszawa z dopiskiem “przekaż wiosnę” 

źródło: informacja prasowa