Zamień stary samochód spalinowy na rower elektryczny

W Kalifornii dzięki programowi „Clean Cars 4 All” istnieje możliwość wymiany starego samochodu spalinowego na rower elektryczny. Akcja ma zachęcić mieszkańców do korzystania z alternatywnych sposobów komunikacji drogowej, co pomoże odkorkować ulice oraz zmniejszy emisję gazów cieplarnianych.

Kalifornijski program „Clean Cars 4 All”, poprzez pomoc w uzyskaniu dotacji na zakup samochodów elektrycznych i hybrydowych, znacząco przyczynił się do wymiany starych pojazdów spalinowych. Obecnie w życie ma wejść nowa ustawa, podpisana przez gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma, która programem obejmie również dotacje na zakup rowerów elektrycznych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Program Senate Bill 400, dzięki ułatwieniu dostępu do rowerów elektrycznych, ma stworzyć Kalifornijczykom alternatywę do codziennego korzystania z samochodów. Autor programu, senator Thomas J. Umberg twierdzi, że program Senat Bill 400, nie tylko pomoże Kalifornii zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, ale również stanowi rozwiązanie problemu ruchu drogowego.

Jak opisuje Dave Snyder, dyrektor wykonawczy California Bicycle Coalition:
Jeśli chodzi o lokalne wycieczki, e-rower dobrej jakości jest lepszym wyborem niż samochód. Trudno jednak przeznaczyć kilka tysięcy dolarów na zakup roweru. Program Senate Bill 400 może pomóc Kalifornijczykom zacząć korzystać z rowerów jako głównego środka lokomocji. Rowery elektryczne, jako propozycja zarówno na wycieczki lokalne, jak i dojazd do pracy, są znacznie bardziej przystępną cenowo, jak i ekologicznie opcją.