Zbierz worek śmieci, a od Empiku dostaniesz książkę

Zbierz worek śmieci, a od Empiku dostaniesz książkę

W ramach corocznego “Sprzątania Świata” w niedzielę 22 września za zebranie worka śmieci od sieci księgarń Empik można otrzymać książkę. Akcja “Książka za worek śmieci” powstała z inicjatywy podróżniczki Anny Jaklewicz.

Akcja odbędzie się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie, Łodzi, Poznaniu i Katowicach. W każdym z tych miast do przekazania przygotowano 100 książek. Do akcji może dołączyć każdy. Żeby jednak otrzymać książkę, najpierw należy zarejestrować się w aplikacji Going. Można ją pobrać z portalu goingapp.pl

W każdym z wymienionych miast uczestnicy będą sprzątać wybrany obszar. “Książka za worek śmieci” jest częścią kampanii społecznej #EmpikKochaPlanetę. W ramach “Sprzątania Świata” Empik przygotował na nadchodzący weekend więcej wydarzeń. Mieszkańcy Katowic po seansie filmu “Niewygodna Prawda 2” będą mieli szansę spotkać liderów ruchu Climate Reality. W Krakowie natomiast przewidziano warsztaty z prowadzenia bezodpadowego życia – Zero Waste. Z kolei w Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie i Wrocławiu odbęda się warsztaty z recyklingu.

Anna Jaklewicz jest podróżniczką, archeolożką i animatorką. Swoje artykuły publikuje w magazynie National Geographic TRAVELER. Została także laureatką nagrody Ekojanosik przyznawanej przez Narodową Radę Ekologiczną. Wydarzenia “Książka za worek śmieci” Jaklewicz organizuje od lutego bieżącego roku.

W treści wydarzenia czytamy: “Chcemy aktywować mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Rzeszowa, Łodzi, Poznania i Katowic do wspólnego działania na rzecz środowiska oraz na rzecz miasta. Dlatego wspólnie ruszymy w teren, by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji”.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.