Zduńska Wola będzie miała darmową komunikacją miejską?

Jedną z przeszkód, która nie pozwala na wzrost popularności komunikacji miejskiej wśród mieszkańców, jest fakt, iż jest ona płatna. Kwoty za przejazd różnią się w zależności od miast, jednak zwykle nie są to sumy zawrotne. Mimo tego wielu ludzi woli wsiąść do własnego samochodu i dzięki temu nie być skazanymi na dostosowanie swojej podróży do rozkładów jazdy, aniżeli płacić za bilet autobusowy i tym samym być ograniczonymi częstotliwością kursowania komunikacji miejskiej.

Nie w każdym mieście jest to jednak konieczne, bowiem w Polsce istnieje 39 miejscowości, w których transport publiczny jest darmowy. Zduńska Wola wykazuje ambicje, by stać się jubileuszowym, 40 miastem, które zaoferuje swoim mieszkańcom bezpłatne przejazdy.

Mamy szczegółowe wyliczenia oraz harmonogram dotyczący wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej – powiedział Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli.

Zbigniew Piczman, prezes MPK Zduńska Wola, złożył już wizyty w Bełchatowie oraz Tomaszowie Mazowieckim, czyli w miastach wchodzących w skład owych 39. miejscowości, gdzie nie jest pobierana opłata za przejazd komunikacją miejską. Zapoznał się z doświadczeniem płynącym ze strony tych miast, które postawiły na udogodnienia dla pasażerów.

Wśród przyczyn rezygnacji z opłat znajduje się nie tylko chęć przekonania mieszkańców do zbiorowych metod transportu, ale także coraz niższe wpływy ze sprzedaży biletów. Komunikacja miejska w Zduńskiej Woli zarabia coraz mniej z uwagi na odpływ pasażerów.  Decyzja nie jest jednak ostateczna, bowiem wiele zależy od gmin ościennych, a spotkania z ich przedstawicielami dopiero się rozpoczną.

Termin wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej w Zduńskiej Woli szacowany jest na okres wakacyjny przyszłego roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

OZE zbieżne z ideologią Hitlera? Skandaliczny artykuł w jednej z polskich gazet

Następny artykuł

BMW i jego chińska ekspansja akumulatorowa

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,