Zielone Biura w Grupie PGE

PGE

Certyfikat Zielonego Biura to ogólnopolskie wyróżnienie przyznawane firmom, które w swoich budynkach biurowych wprowadzają proekologiczne rozwiązania, np. monitorują zużycie papieru, prowadzą selektywną zbiórkę odpadów, ograniczają zużycie wody, ciepła i energii elektrycznej, oraz edukują pracowników i interesariuszy, promując wśród nich proekologiczne postawy. Wszystko po to, by w jak największym stopniu zminimalizować swój negatywny wpływ na środowisko.

W Grupie Kapitałowej PGE już cztery spółki mogą pochwalić się takim tytułem. Do PGE Polskiej Grupy Energetycznej, pełniącej funkcję centrum korporacyjnego w Grupie Kapitałowej PGE, PGE Energii Odnawialnej i PGE Dystrybucji dołączyła właśnie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jednak aby konkretne biuro mogło otrzymać tytuł przyjaznego dla środowiska, musi przejść przegląd środowiskowy, prowadzony przez niezależnego audytora z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku trafia do niej certyfikat, który obowiązuje przez następne dwa lata, a po tym czasie audyt trzeba powtórzyć. Otrzymanie certyfikatu Zielonego Biura nie jest tylko prestiżowym wyróżnieniem, które umożliwia wymianę doświadczeń wśród firm odpowiedzialnych społecznie i ich promocję. Jest także szansą na rzeczywiste obniżenie kosztów działalności firmy, dzięki racjonalniejszemu gospodarowaniu surowcami, wodą, energią i odpadami.

Zielone Biuro to dla nas ważna część budowania świadomości wśród pracowników. Promujemy proekologiczne zachowania, uczymy, w jaki sposób ograniczać zużywane zasoby naturalne. Poprzez wdrożenie programu eko biura, pokazujemy pracownikom, jaki mają wpływ na środowisko poprzez swoje codzienne aktywności. Zachęcamy do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowisko, bo jest to dla nas ważny temat – powiedział Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Grupa PGE od lat prowadzi liczne działania na rzecz promocji i edukacji ekologii oraz ochrony środowiska. Zmniejsza wpływ na środowisko naturalne poprzez modernizację konwencjonalnych aktywów wytwórczych, zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii oraz ochronę przyrody i rekultywację obszarów po zakończeniu ich eksploatacji. Certyfikat Zielonego Biura jest istotnym elementem zarządzania wpływem na środowisko w PGE i potwierdzeniem, że Grupa konsekwentnie zmniejsza negatywny wpływ na środowisko w każdym obszarze działalności, również w takich jak biura.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowe hybrydy zasilą flotę taksówek w Warszawie

Następny artykuł

Znane polskie marki budują dostawczy samochód elektryczny

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,