Nowe hybrydy zasilą flotę taksówek w Warszawie

EcoCar S.A. zwiększa udział hybryd w swojej flocie o kolejne auta o tym napędzie. Jako pierwsza w Polsce oddała do użytku pasażerów najnowsze hybrydy Hyundai IONIQ. EcoCar nadal utrzymuje się na pozycji lidera na polskim rynku taxi, jeśli chodzi o wielkość floty aut hybrydowych.

Emisja gazów cieplarnianych do atmosfery jest jedną z głównych przyczyn globalnych zmian klimatu. UE zakłada ograniczenie tej emisji o 60% do roku 2050 w porównaniu z rokiem 1990. Jednym z możliwych sposobów jest stosowanie mniejszych, lżejszych i bardziej wyspecjalizowanych pojazdów pasażerskich, takich jak np. taksówki, które doskonale nadają się do wprowadzenia alternatywnych metod napędu. Dlatego EcoCar konsekwentnie wybiera innowacyjne pojazdy hybrydowe, które są najbardziej przyjazne dla środowiska.

Samochody hybrydowe to obecnie jedne z najbardziej innowacyjnych i oszczędnych pojazdów. Wpływają nie tylko na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, ale zapewnią pasażerom wygodę jazdy, a firmie najniższe koszty eksploatacji dzięki rekordowej oszczędności w ruchu miejskim oraz niskim kosztom utrzymania. Auta tego rodzaju są coraz bardziej popularne w Polsce. W 2016 roku, według danych European Automobile Manufacturers Association (ACEA) zarejestrowano ich w kraju 9849. To o 4 264 więcej niż w roku poprzednim (5 585 zarejestrowanych pojazdów w 2015 roku).

W Polsce jest ok. 100 000 taksówek. Większość z nich to auta nieekologiczne, mające średnio 10 lat. Taksówki pokonując około 3 750 000 km każdego dnia znacznie przewyższają normy UE w zakresie emisji CO2.

  • Dzienna emisja spalin CO2 dla około 10-letnich taksówek to ok. 900 ton
  • Jeśli wszystkie taksówki byłyby autami ekologicznymi i posiadały napęd hybrydowy, generowałyby jedynie 375 ton CO2 dziennie, czyli emisja CO2 zmniejszyłaby się niemal trzykrotnie (do ok. 375 ton).

Mamy największą flotę hybrydowych aut ze wszystkich korporacji taksówkowych działających w Polsce – powiedział Robert Radoszewski, Prezes Zarządu EcoCar S.A. Podkreślił też, że: Dbałość o środowisko nie kończy się tylko na wyborze odpowiednich pojazdów. Te idee widoczne są również w całym procesie obsługi klienta. Plastikowe karty i vouchery zastąpiliśmy identyfikacją klienta po numerze telefonu oraz EcoKodami, a system do zarządzania ruchem taksówek dobiera optymalną trasę do Klienta i kieruje do niego tę najbliższą taksówkę. Nasi kierowcy przechodzą też szkolenia z tzw. eko-driving’u i są nagradzani za zgodną z nim jazdę.

Nowe auta Hyundai IONIQ dostępne są z trzema różnymi napędami ekologicznymi: hybrydowym, hybrydowym Plug-in oraz elektrycznym. Auta Hyundai zdobyły już ponad 13 nagród w Europie, w tym kilka tytułów Samochód Roku i prestiżową nagrodę Red Dot Design. Flotę EcoCar wzmocnią zielono-białe Hyundai IONIQ Hybrid.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Fotowoltaiczne dachówki od Tesli już w sprzedaży!

Następny artykuł

Zielone Biura w Grupie PGE

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,