Zielone osiedle w województwie lubuskim

W lutym na łamach portalu ŚwiatOZE napisaliśmy o niezwykle luksusowym, pełnym ekologicznych rozwiązań osiedlu, które powstanie w Dubaju. Okazuje się, że nie trzeba mieszkać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, by doświadczyć namiastki takiego przedsięwzięcia. Nad Jeziorem Sławskim zostanie stworzone specjalne osiedle dla entuzjastów zielonej energii.

Domy, które powstaną na tym „zielonym” osiedlu, zostaną wyposażone w panele fotowoltaiczne umiejscowione na dachach. Uzyskiwana energia będzie umieszczana w magazynach energii rozlokowanych w każdym z domów. Co więcej, by dopełnić ekologicznej wizji osiedla, na jego terenie zostaną również usytuowane ładowarki do samochodów elektrycznych.

Całe osiedle ma składać się z blisko stu budynków – domów jednorodzinnych, dwulokalowych i budynków usługowych. Łączna moc paneli PV, które zostaną wykorzystane, ma oscylować w granicach 1 MW. To spora ilość, dzięki czemu nie trzeba martwić się o energię elektryczną. Mieszkańcom ekologicznego osiedla zostaną udostępnione hybrydowe Toyoty Yaris – przez pierwsze dwanaście miesięcy ich użytkowanie nie będzie wiązać się z żadnymi opłatami.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/szanowanydom/

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowy duet dla lepszego monitorowania działań systemów wiatrowych offshore

Następny artykuł

OZE z ośmioprocentowym udziałem w energetycznym miksie wytwarzania

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,