Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zielone technologie nagrodzone na GreenEvo

Zielone technologie nagrodzone na GreenEvo

12 polskich firm z sektora zielonych technologii otrzymało z rąk wiceministra środowiska Marcina Korolca statuetki Laureatów GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii. To już 6. edycja przedsięwzięcia Ministerstwa Środowiska. Nagrody zostały wręczone podczas gali, która odbyła się w czwartek 22 października w Centrum Nauki Kopernik.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Program GreenEvo to projekt Ministerstwa Środowiska przygotowany dla polskich firm działających w obszarze zielonych technologii. Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc przedsiębiorcom w poruszaniu się na rynkach międzynarodowych i zapewnienie wsparcia dla transferu ich technologii za granicę.

– Pomysłowość polskich przedsiębiorców nie przestaje nas zaskakiwać. Zielone technologie zgłaszane w ramach projektu GreenEvo odpowiadają na coraz to nowe wyzwania środowiskowe, trafiając w zapotrzebowanie rynku. Dowodem ich skuteczności jest, między innymi, stosowanie technologii GreenEvo na całym świecie – powiedział w trakcie gali minister Marcin Korolec.

W tym roku, w ramach 6. edycji projektu GreenEvo, nagrodzono 12 technologii środowiskowych. Zwycięzcy to: bezprądowa przydomowa oczyszczalnia ścieków ARGO firmy Aquatech Sp. z o.o., technologia produkcji mieszanek popiołowych i żużlowych FLUMIX firmy Biko-Serwis Sp. z o.o. Sp. k., reaktor do produkcji biopaliw typu Biodiesel FAME Małopolskiego Centrum Odnawialnych Źródeł Energii „BioEnergia”, SOLARIS DIESEL DUAL FUEL firmy CARGAZ BIS Mariola Rewers, automatyczne spalanie biomasy w palniku schodkowym firmy CWD Sp. z o.o., Aktywizująca platforma dla uczestników rynków energii firmy Energy Data Lab Sp. z o.o., śruba Archimedesa firmy Enerko Energy Sp. z o.o., turbozespół wodny typu STK-PMG firmy Gajek Engineering Sp. z o.o., turbina Francisa firmy Hydroergia Sp. z o.o. Sp. k., palnik na pellet z obrotową komorą spalania firmy Jan Gumkowski Biuro Techniczno-Inżynierskie, pellasX REVO firmy PellasX Sp. z o.o. Sp. k. oraz H-Block® firmy SOLCRAFT Sp. z o.o.

Na laureatów GreenEvo czekają liczne korzyści. Wśród nich znajdują się m.in.: uczestnictwo w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu, bezpłatne szkolenia ze sprzedaży, ochrony własności intelektualnej oraz dostępnych ścieżek finansowania, produkcja indywidualnych filmów promocyjnych o każdej z technologii czy stałe wsparcie ze strony ekspertów projektu GreenEvo. W latach 2009-2015 odbyło się ponad 70 misji zagranicznych zorganizowanych w ramach GreenEvo do około 50 krajów na wszystkich kontynentach, w których uczestniczyło ponad 500 osób.

Dotychczas, w ramach sześciu edycji przedsięwzięcia nagrodzono łącznie 74 technologie wspierające ochronę środowiska.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.