130 nowych autobusów elektrycznych w Warszawie

Prezydent miasta Rafał Trzaskowski poinformował o podpisaniu kontraktu z firmą Solaris Bus & Coach na dostawę 130 autobusów elektrycznych oraz sieci ładowania pojazdów. Już niedługo stolica będzie aktywniej walczyć ze zmianami klimatycznymi. 

Solaris dostarczy dla Warszawy 130 przegubowych elektrycznych autobusów Urbino, które są wyposażone w baterie typu Solaris High Power o pojemności 150 kWh. Każdy autobus posiada dwa gniazda ładowania oraz umieszczony na dachu pantograf, przy pomocy którego uzupełniana będzie energia elektryczna. Dodatkowo energia elektryczna będzie czerpana poprzez ładowarki zajezdniowe typu plug-in. Stacje szybkiego ładowania o mocy ponad 400 kW zostaną rozlokowane w różnych punktach miasta.

Więcej o inwestycji Warszawy w miejską flotę elektryczną:

https://swiatoze.pl/solaris-dostarczy-130-elektrycznych-autobusow-dla-warszawy/

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wietnamskie słomki z trawy. Czy zastąpią plastik?

Jedna z wietnamskich firm wpadła na genialny pomysł produkcji słomek z trawy o nazwie turzyca, która rośnie w dolinie Mekongu. Trawa ma sztywną strukturę, trzeba ją przyciąć i wyczyścić w środku. Można ją produkować na dwa sposoby. Pierwszy polega po prostu na czyszczeniu i owinięciu w liście bananowca. Drugi zapewnia bardziej trwałą konstrukcję poprzez obróbkę termiczną i palenie w piecu. Wówczas słomka przetrwa nawet 10 dni.