Do 2020 roku OZE może stać się najtańszym źródłem energii

Odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna czy wiatrowa, z roku na rok stają się coraz tańsze dzięki ciągłemu rozwojowi technologii potrzebnych do ich uzyskiwania. W ten sposób wzrasta efektywność oraz ilość produkowanej energii. Według badań przeprowadzonych przez Morgan Stanley w ciągu najbliższych trzech lat OZE stanie się najtańszym źródłem energii.

W opublikowanym raporcie napisano, że w wielu krajach, które nie bały się reform sektora energetycznego, już teraz OZE stanowi najtańszą formę energii. Trend wzmożonych inwestycji w odnawialne źródła energii, według Morgan Stanley, będzie rosnąć w wyniku obniżających się kosztów. W ciągu dwóch lat cena paneli słonecznych spadła o pięćdziesiąt procent, a to wzmaga popularność zielonej energii. Najprawdopodobniej ceny wykorzystywanych technologii wciąż będą się obniżać, a efektywność rozwiązań wzrastać. Moment, kiedy zielona energia będzie najtańszą w uzyskaniu, wydaje się nieuchronny.

W swoim raporcie Morgan Stanley nie pominął również kwestii związanej ze Stanami Zjednoczonymi. Prognozuje się, że nawet pomimo odrzucenia porozumienia paryskiego przez USA, kraj ten do 2025roku będzie w stanie zredukować emisję gazów cieplarnianych o niemal trzydzieści procent – wszystko dzięki rosnącej popularności OZE, na którą nie wpłynie nawet niechęć Donalda Trumpa.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Indie bronią się przed chińskimi panelami słonecznymi

Następny artykuł

General Electrics dostarczy turbiny wiatrowe do Omany

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,