Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W 2026 roku Chiny przekroczą barierę 400 GW mocy elektrowni wiatrowych

energia wiatru

W 2026 roku Chiny przekroczą barierę 400 GW mocy elektrowni wiatrowych

Jak wynika z analiz agencji konsultingowej Make, do końca roku 2026 w Chinach zainstalowane będzie łącznie 403 GW mocy wiatrowych. Raport „Perspektywy na Chiński Sektor Wiatrowy 2017” informuje, że do 2020 roku przewiduje się rozwój tego sektora o około 25 GW rocznie. Po tej dacie dynamika instalacja ma zwiększyć się z uwagi na nowe możliwości sieci przesyłowej.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

W najbliższej perspektywy tempo instalacji nowych elektrowni wiatrowych w Państwie Środka jednakże spadnie. Spowodowane to jest ochłodzeniem się sytuacji na rynku OZE w tradycyjnie „wiatrowych” prowincjach Chin, na północnym-zachodzie i północnych-wschodzie tego kraju.

Jak informuje Make w swoim raporcie łączna moc wiatrowa elektrowni off-shore w Chinach sięgnie 26 GW do roku 2026. Jest to możliwe dzięki bardzo ambitnym planom prowincji leżących u brzegach wód.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.