40 mld złotych na wspieranie OZE w Polsce. Komisja Europejska zatwierdziła polski program

Dziś Komisja Europejska zatwierdziła polskim program wspierania energii z odnawialnych źródeł. Wartość środków finansowych to 40 miliardów złotych. Trafią one do producentów „czystego prądu”.

Wartość polskiego programu wspierania OZE szacuje się na 40 miliardów złotych. Za pośrednictwem aukcji pieniądze te trafią do producentów energii z odnawialnych źródeł. Przełoży się to na zwiększoną inwestycję w ochronę środowiska i przyczyni się do wzrostu europejskiej gospodarki. Jak zauważa Margrethe Vestager, unijna komisarz zajmująca się polityką konkurencji: „Program wspierania energii ze źródeł odnawialnych zwiększy odsetek zielonej energii w polskim koszyku energetycznym i umożliwi Polsce przejście do niskoemisyjnej, zrównoważonej pod względem ekologicznym produkcji energii. Program pomoże również w utrzymaniu globalnej konkurencyjności przedsiębiorstw o dużym zapotrzebowaniu na energię”.

Aukcje planowane są na okres do 30 czerwca 2021 roku, ale już w grudniu 2016 dostępne były dwie ich rundy. Dodatkowo w ramach programu małe instalacje o mocy produkcyjnej do 500 kW będą miały możliwość skorzystania z taryf gwarantowanych. Natomiast te o większej mocy dostaną premię, która zostanie dopłacona do ceny rynkowej energii elektrycznej. Dzięki temu dostosują swoją pozycję do rynku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nissan poleca swojego lidera sprzedaży: samochód elektryczny Nissan Leaf

Następny artykuł

Volvo dostarczy autobusy hybrydowe do Jeleniej Góry

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,