5 znanych gwiazd Hollywood korzystających z fotowoltaiki

Gwiazdy Hollywood na różne sposoby wspierają ekologię. Walczą o prawa zwierząt, przekazują ogromne sumy na walkę ze zmianą klimatu. Jedną z form ich wsparcia jest również używanie i propagowanie Odnawialnych Źródeł Energii. Przedstawiamy 5 celebrytów, którzy w swoich posiadłościach postawili na użycie energii słonecznej i wspierają jej użycie.

Edward Norton i dofinansowania na fotowoltaikę

Od niego właściwie wszystko się zaczęło. W 2003 roku wsparł finansowo i wizerunkowo firmę BP produkującą ogniwa fotowoltaiczne i zapoczątkował Solar Neighbours Program.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Dzięki niemu mieszkańcy Los Angeles mogą starać się o duże dofinansowanie do paneli słonecznych. Edward wciągnął w inicjatywę innych swoich znanych przyjaciół: Brada Pitta, Salmę Hayek czy Danny’ego de Vito.

Cate Blanchett i fotowoltaika na Sydney Theatre Company

Laureatka dwóch Oscarów nie tylko zamontowała panele słoneczne w swojej posiadłości, ale również przyczyniła się do instalacji systemu ogniw fotowoltaicznych w całym Sydney Theatre Company (do którego należy na przykład słynna opera w Sydney). W tej chwili stowarzyszenie w 70% korzysta z energii słonecznej.  I tak trzymać, bo Australia ze swoim klimatem jak żaden inny region może w pełni korzystać z dobrodziejstw promieni słonecznych.

Pierce Brosnan i fotowoltaika na prywatnej posesji

Przenosimy się do innego słonecznego raju – do Malibu. Tam stoi piękna willa, której właścicielem jest Pierce Brosnan.

James Bond nauczył nas, że lubi wszystko, co najlepsze: szybkie samochody, piękne kobiety i Odnawialne Źródła Energii.

Rachel McAdams – ekologia, elektromobilność i OZE

W życiu codziennym Rachel mało ma wspólnego z rolą firmie „Wredne dziewczyny”, za którą wszyscy ją znienawidziliśmy.

Na co dzień aktorka nie tylko intensywnie promuje eko styl życia. Na dachu domu zamontowała również panele słoneczne, a w jej garażu stoi samochód elektryczny

Johnny Depp i wyspa zasilana energią z fotowoltaiki

Wiecie zapewne, że Johnny posiada własną wyspę niczym pirat Jack Sparrow, w którego z tak ogromnym powodzeniem się wcielał. Warto dodać, że gwiazdor uczynił z niej miejsce całkowicie samowystarczalne. Energię czerpie z ogniw fotowoltaicznych.