Wiadomości OZE „Dobra Energia” w Katowicach już jutro 07 listopada 2017 Wiadomości OZE „Dobra Energia” w Katowicach już jutro 07 listopada 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Czy zysk i dbanie o środowisko da się pogodzić? Jeśli tak, to jak? Jakie korzyści wiążą się z wykorzystaniem OZE dla miast, gmin i domowych budżetów? Z jakich rozwiązań warto korzystać i dlaczego? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznają uczestnicy konferencji „Dobra Energia”. Odbędzie się ona już jutro w Muzeum Śląskim w Katowicach. Reklama – Celem wydarzenia jest promowanie efektywnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i technologii sprzyjających energooszczędności – mówi Piotr Graszek, dyrektor wykonawczy z firmy Konferencje Agora organizującej „Dobrą Energię”. – Realizujemy je, bo zależy nam na tym, byśmy w Polsce wreszcie wykorzystali możliwości drzemiące w zielonej energii i zrozumieli, jak ważne jest samo szanowanie energii – dodaje. Konferencja będzie okazją, by w gronie wybitnych ekspertów, praktyków, naukowców, przedstawicieli biznesu, lokalnych samorządów, władz miasta i województwa porozmawiać o tym, jak efektywnie wytwarzać czystą energię, zarządzać jej zużyciem w budynkach, miastach, a nawet w całych gminach. W trakcie paneli dyskusyjnych goście zaprezentują najlepsze przykłady wykorzystania OZE i technologii podnoszących efektywność energetyczną zarówno przez samorządy, jak i biznes. Ale na tym nie koniec, bo „Dobra Energia” będzie też szansą na poszerzenie wiedzy z zakresu najnowszych technologii w obszarze OZE i efektywności energetycznej oraz poznanie najlepszych modeli finansowania tych inwestycji. Katowicką konferencję patronatem honorowym objęli Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, i Marcin Krupa, prezydent Katowic. W taki sposób, w takim gronie, o nowoczesnych sposobach wytwarzania i oszczędzania energii jeszcze nikt w Polsce nie rozmawiał. Tych, którzy chcą wiedzieć więcej o korzyściach finansowych, społecznych i środowiskowych płynących z mądrego wykorzystania OZE, nie może zabraknąć na „Dobrej Energii. Więcej informacji można znaleźć na stronie: dobraenergia.edu.pl Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.