„Dobra Energia” w Katowicach już jutro

Czy zysk i dbanie o środowisko da się pogodzić? Jeśli tak, to jak? Jakie korzyści wiążą się z wykorzystaniem OZE dla miast, gmin i domowych budżetów? Z jakich rozwiązań warto korzystać i dlaczego? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznają uczestnicy konferencji „Dobra Energia”. Odbędzie się ona już jutro w Muzeum Śląskim w Katowicach.

– Celem wydarzenia jest promowanie efektywnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i technologii sprzyjających energooszczędności – mówi Piotr Graszek, dyrektor

Fotowoltaika od Columbus Energy

wykonawczy z firmy Konferencje Agora organizującej „Dobrą Energię”. – Realizujemy je, bo zależy nam na tym, byśmy w Polsce wreszcie wykorzystali możliwości drzemiące w zielonej energii i zrozumieli, jak ważne jest samo szanowanie energii – dodaje.

Konferencja będzie okazją, by w gronie wybitnych ekspertów, praktyków, naukowców, przedstawicieli biznesu, lokalnych samorządów, władz miasta i województwa porozmawiać o tym, jak efektywnie wytwarzać czystą energię, zarządzać jej zużyciem w budynkach, miastach, a nawet w całych gminach.

W trakcie paneli dyskusyjnych goście zaprezentują najlepsze przykłady wykorzystania OZE i technologii podnoszących efektywność energetyczną zarówno przez samorządy, jak i biznes.

Ale na tym nie koniec, bo „Dobra Energia” będzie też szansą na poszerzenie wiedzy z zakresu najnowszych technologii w obszarze OZE i efektywności energetycznej oraz poznanie najlepszych modeli finansowania tych inwestycji.

Katowicką konferencję patronatem honorowym objęli Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, i Marcin Krupa, prezydent Katowic. W taki sposób, w takim gronie, o  nowoczesnych sposobach wytwarzania i oszczędzania energii jeszcze nikt w Polsce nie rozmawiał. Tych, którzy chcą wiedzieć więcej o korzyściach finansowych, społecznych

i środowiskowych płynących z mądrego wykorzystania OZE, nie może zabraknąć na „Dobrej

Energii. Więcej informacji można znaleźć na stronie: dobraenergia.edu.pl