Wiadomości OZE Warszawiacy stawiają na fotowoltaikę. Wkrótce zostanie zamontowane 2100 kWp 26 kwietnia 2019 Wiadomości OZE Warszawiacy stawiają na fotowoltaikę. Wkrótce zostanie zamontowane 2100 kWp 26 kwietnia 2019 Przeczytaj także OZE Magazyny energii w Europie rosną zbyt wolno. 470 GWh może nie wystarczyć do 2030 roku Europejski rynek bateryjnych magazynów energii (BESS) rozwija się w rekordowym tempie i w 2025 roku przekroczył 100 GWh łącznej pojemności. Mimo to analizy wskazują, że bez zdecydowanych zmian regulacyjnych i wdrożenia wspólnego europejskiego planu rozwoju magazynów energii Unia Europejska może nie osiągnąć do 2030 roku poziomu magazynowania energii niezbędnego do zapewnienia elastyczności i bezpieczeństwa systemu elektroenergetycznego. OZE 100 GWh magazynów energii od NatPower i Tesli. Europa zyska infrastrukturę BESS wartą miliardy Wielkoskalowe systemy magazynowania energii (BESS) stają się krytyczną częścią europejskiej sieci przesyłowej. Partnerstwo zawarte pomiędzy deweloperem projektów energetycznych a gigantem technologicznym z branży elektromobilności pozwala osiągnąć nową skalę operacyjną w tym sektorze. Podpisana umowa zakłada budowę magazynów o pojemności 25 GWh, z perspektywą rozszerzenia do ponad 100 GWh. Pozwoli to na unowocześnienie sieci oraz ograniczenie strat wynikających z braku elastyczności zeroemisyjnych źródeł energii. Rośnie zainteresowanie mieszkańców Warszawy bezemisyjnymi źródłami pozyskiwania energii elektrycznej. Innogy Polska informuje, że po ostatnim naborze wniosków o dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych podpisało umowy na instalacje PV o łącznej mocy ponad 2100 kWp. Reklama Ponad 450 mieszkańców Warszawy zainwestowało w fotowoltaikę o łącznej mocy ponad 2100 kWp w ramach naboru wniosków o dofinansowanie z budżetu Urzędu Miasta Warszawy w I kwartale 2019 r. To spory wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z 2018 r. Innogy szacuje, że dzięki podłączonym instalacjom uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 1556 ton w skali roku. – Jako największy sprzedawca energii elektrycznej w Warszawie, z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie systemami fotowoltaicznymi zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Cieszy nas to, że warszawiacy chcą dbać o czystsze powietrze w swoim mieście. Jednocześnie instalacja fotowoltaiczna to nie tylko wytwarzanie energii elektrycznej w sposób przyjazny środowisku, to również większa niezależność energetyczna i niższe rachunki za energię elektryczną przez wiele lat. Co ważne, korzystanie z energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną nie wiąże się z wymianą instalacji elektrycznej w budynku, a samo urządzenie jest bezobsługowe i praktycznie nie generuje kosztów eksploatacyjnych – mówi Michał Skorupa, szef działu fotowoltaiki w innogy Polska. Wzrost zainteresowania OZE oraz ekologią potwierdzają badania przeprowadzone przez ABR Sesta, z których wynika, że aż 93% mieszkańców stolicy ochronę środowiska uważa za obowiązek obywatelski. Kolejny nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji w OZE planowany jest na wrzesień 2019 r. O szczegóły można dopytać w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Fot.: Canva Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.