Warszawiacy stawiają na fotowoltaikę. Wkrótce zostanie zamontowane 2100 kWp

Warszawiacy stawiają na fotowoltaikę. Wkrótce zostanie zamontowane 2100 kWp

Rośnie zainteresowanie mieszkańców Warszawy bezemisyjnymi źródłami pozyskiwania energii elektrycznej. Innogy Polska informuje, że po ostatnim naborze wniosków o dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych podpisało umowy na instalacje PV o łącznej mocy ponad 2100 kWp.

Ponad 450 mieszkańców Warszawy zainwestowało w fotowoltaikę o łącznej mocy ponad 2100 kWp w ramach naboru wniosków o dofinansowanie z budżetu Urzędu Miasta Warszawy w I kwartale 2019 r. To spory wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z 2018 r. Innogy szacuje, że dzięki podłączonym instalacjom uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 1556 ton w skali roku.

Jako największy sprzedawca energii elektrycznej w Warszawie, z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie systemami fotowoltaicznymi zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Cieszy nas to, że warszawiacy chcą dbać o czystsze powietrze w swoim mieście. Jednocześnie instalacja fotowoltaiczna to nie tylko wytwarzanie energii elektrycznej w sposób przyjazny środowisku, to również większa niezależność energetyczna i niższe rachunki za energię elektryczną przez wiele lat. Co ważne, korzystanie z energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną nie wiąże się z wymianą instalacji elektrycznej w budynku, a samo urządzenie jest bezobsługowe i praktycznie nie generuje kosztów eksploatacyjnych – mówi Michał Skorupa, szef działu fotowoltaiki w innogy Polska.

Wzrost zainteresowania OZE oraz ekologią potwierdzają badania przeprowadzone przez ABR Sesta, z których wynika, że aż 93% mieszkańców stolicy ochronę środowiska uważa za obowiązek obywatelski.

Kolejny nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji w OZE planowany jest na wrzesień 2019 r. O szczegóły można dopytać w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.