Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Warszawiacy stawiają na fotowoltaikę. Wkrótce zostanie zamontowane 2100 kWp

kolektory i panele fotowoltaiczne

Warszawiacy stawiają na fotowoltaikę. Wkrótce zostanie zamontowane 2100 kWp

Rośnie zainteresowanie mieszkańców Warszawy bezemisyjnymi źródłami pozyskiwania energii elektrycznej. Innogy Polska informuje, że po ostatnim naborze wniosków o dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych podpisało umowy na instalacje PV o łącznej mocy ponad 2100 kWp.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Ponad 450 mieszkańców Warszawy zainwestowało w fotowoltaikę o łącznej mocy ponad 2100 kWp w ramach naboru wniosków o dofinansowanie z budżetu Urzędu Miasta Warszawy w I kwartale 2019 r. To spory wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z 2018 r. Innogy szacuje, że dzięki podłączonym instalacjom uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 1556 ton w skali roku.

Jako największy sprzedawca energii elektrycznej w Warszawie, z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie systemami fotowoltaicznymi zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Cieszy nas to, że warszawiacy chcą dbać o czystsze powietrze w swoim mieście. Jednocześnie instalacja fotowoltaiczna to nie tylko wytwarzanie energii elektrycznej w sposób przyjazny środowisku, to również większa niezależność energetyczna i niższe rachunki za energię elektryczną przez wiele lat. Co ważne, korzystanie z energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną nie wiąże się z wymianą instalacji elektrycznej w budynku, a samo urządzenie jest bezobsługowe i praktycznie nie generuje kosztów eksploatacyjnych – mówi Michał Skorupa, szef działu fotowoltaiki w innogy Polska.

Wzrost zainteresowania OZE oraz ekologią potwierdzają badania przeprowadzone przez ABR Sesta, z których wynika, że aż 93% mieszkańców stolicy ochronę środowiska uważa za obowiązek obywatelski.

Kolejny nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji w OZE planowany jest na wrzesień 2019 r. O szczegóły można dopytać w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.