Wiadomości OZE Mój Prąd – nabór w trybie ciągłym! 14 października 2019 Wiadomości OZE Mój Prąd – nabór w trybie ciągłym! 14 października 2019 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Pierwszy nabór programu dotacji do instalacji fotowoltaicznych “Mój Prąd” ma zakończyć się 20 grudnia. Prezes NFOŚiGW Piotr Woźny zapowiedział już drugi, który odbędzie się w dniu zakończenia poprzedniego. Reklama Deklaracja ta padła podczas pierwszego dnia krakowskiego II Kongresu Trendy Energetyczne. Obecny nabór odbywa się w trybie konkursowym i trwa od 30 sierpnia. Ustalenie dnia rozpoczęcia nowego na właśnie 20 grudnia wynika, jak wyjaśniał sam Woźny, z procedur administracyjnych. W praktyce oznacza to, że wnioski można składać bez przerwy – w trybie ciągłym. Nie oznacza to jednak, że zainteresowani uzyskaniem dofinansowania mogą się nie martwić o terminy. Budżet programu jest ograniczony i jest przewidziany plan jego zwiększenia Z miliarda w chwili obecnej pozostało jeszcze ponad 990 milionów złotych. Na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępniono licznik programu. 9 października do Funduszu wpłynęło 2167 wniosków. 1709 zostało już zatwierdzonych przez Ministerstwo Energii. Odrzucono natomiast 613 zgłoszeń. Fundusz zdążył już wypłacić dotacje 1557 wnioskodawcom o łącznej sumie 7 638 177 zł. Te instalacje, które otrzymały już dofinansowanie, pozwoliły zredukować emisję dwutlenku węgla o 7 081 311 kg. Zaś energia, którą zdążyły wyprodukować, przekracza już sumę 8851,64 MWh. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.