Wiadomości OZE Odpady z warszawskiego zoo wykorzysta Polska Grupa Biogazowa 10 listopada 2019 Wiadomości OZE Odpady z warszawskiego zoo wykorzysta Polska Grupa Biogazowa 10 listopada 2019 Przeczytaj także OZE 100 GWh magazynów energii od NatPower i Tesli. Europa zyska infrastrukturę BESS wartą miliardy Wielkoskalowe systemy magazynowania energii (BESS) stają się krytyczną częścią europejskiej sieci przesyłowej. Partnerstwo zawarte pomiędzy deweloperem projektów energetycznych a gigantem technologicznym z branży elektromobilności pozwala osiągnąć nową skalę operacyjną w tym sektorze. Podpisana umowa zakłada budowę magazynów o pojemności 25 GWh, z perspektywą rozszerzenia do ponad 100 GWh. Pozwoli to na unowocześnienie sieci oraz ograniczenie strat wynikających z braku elastyczności zeroemisyjnych źródeł energii. OZE Fałszywe kontrole fotowoltaiki. URE ostrzega prosumentów przed oszustami Urząd Regulacji Energetyki (URE) ponownie wydał ostrzeżenie dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych przed osobami podszywającymi się pod kontrolerów. Oszuści, podając się za pracowników urzędu lub nieistniejących agencji, próbują wyłudzić dane osobowe lub uzyskać nieuprawniony wstęp na teren prywatnych posesji. W ramach współpracy, którą z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Warszawie podjęła Polska Grupa Biogazowa, odpady biodegradowalne z zoo będą wykorzystywane jako substrat w biogazowniach rolniczych dewelopera. W skali roku cykliczne odbiory sięgną blisko 800 ton odpadów. Reklama Współpraca Polskiej Grupy Biogazowej z warszawskim zoo to pierwsze tego typu zagospodarowanie odpadów w kraju. Rozwiązanie jest korzystne dla obu stron. Stały odbiór odpadów, takich jak zwierzęce odchody czy resztki pokarmów, rozwiążą problem składowania i utylizacji, z którym zmaga się Warszawski Ogród Zoologiczny. Polska Grupa Biogazowa zyska natomiast substrat, który wykorzysta w swoich biogazowniach. Po odebraniu z zoo biomasa zostanie dostarczona do instalacji biogazowych, gdzie w procesie fermentacji beztlenowej w biogaz rolniczy zostanie przetworzona w energię elektryczną i cieplną. Według szacunków rocznie z warszawskiego zoo ma być odbieranych blisko 800 ton odpadów biodegradowalnych. Obecnie Polska Grupa Biogazowa dysponuje siedmioma biogazowniami rolniczymi, które posiadają status operacyjny. Działają one w oparciu o biogaz wytworzony w wyniku beztlenowej fermentacji surowców pochodzenia rolniczego, który wykorzystywany jest do produkcji energii elektrycznej oraz cieplnej. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.