Smog Kolejne rekordy smogu w Kielcach pobite. Normy przekroczone nawet o 1500% 29 stycznia 2020 Smog Kolejne rekordy smogu w Kielcach pobite. Normy przekroczone nawet o 1500% 29 stycznia 2020 Przeczytaj także Smog Mieszkańcy będą mogli zaskarżyć programy antysmogowe. Rząd daje nowe narzędzie Rząd chce umożliwić mieszkańcom, organizacjom społecznym i przedsiębiorcom zaskarżanie do sądów administracyjnych lokalnych programów ochrony powietrza. Ta zmiana może zwiększyć presję na samorządy odpowiedzialne za walkę ze smogiem. Dane pokazują bowiem, że mimo obowiązywania uchwał antysmogowych wiele gmin wciąż nie realizuje ich skutecznie. Smog Cichy rywal na Mundialu 2026. Smog może obniżyć wydolność piłkarzy nawet o 10% Badania nad jakością powietrza wskazują, że zanieczyszczenie może realnie wpływać na przebieg wysiłku fizycznego na najwyższym poziomie sportowym. W kontekście trwającego Mundialu 2026 może to oznaczać nie tylko wolniejsze tempo gry, ale też zmiany w parametrach wydolnościowych zawodników. Poniedziałkowy wieczór przyniósł kolejne rekordy zanieczyszczenia powietrza w Kielcach. Najgorzej sytuacja wygląda na os. Górny KSM. Według danych z portalu smogkielce.pl czujniki pyłów PM 2,5 pokazywały około godz. 23:00 przekroczenie norm o 1500%! Reklama Rekord smogu w Kielcach Bardzo złą jakość powietrza notowały czujniki zamontowane na ulicy Hożej, Ściegiennego, a także osiedlach Barwinek, Ślichowice, Świętokrzyskie, Słowik, Dąbrowa i Górny KSM. Smog towarzyszył kielczanom już od rana. Najgorzej sytuacja wyglądała wówczas na osiedlu Pod Telegrafem. Stężenie pyłu PM 2,5 przed godziną 8:00 osiągnęło poziom 237 mikrogramów na metr sześcienny, czyli norma WHO została przekroczona aż o 948%. Wieczorem wszelkie rekordy zostały pobite na os. Górny KSM. Tam stężenie szkodliwych pyłów przekroczone zostało o 1500%. Zanieczyszczenie powietrza w Kielcach Pod względem zanieczyszczenia powietrza Kielce wyprzedziły w poniedziałkowy wieczór miasta Górnego Śląska. Dla porównania według danych Airly o godzinie 23:00 przekroczenie norm pyłu PM2,5 sięgało w Sławkowie 1282%, w Sosnowcu 508%, a w Jaworznie 666%. Dziś o poranku jakość powietrza w Polsce była zdecydowanie lepsza. Wszystko za sprawą wiatru. Codzienny raport smogowy – 29.01. źródło: Polski Alarm Smogowy, zdj. główne – Canva Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.