Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

LONGi deklaruje przejście na 100% z OZE

LONGi deklaruje przejście na 100% z OZE

Grupa LONGi Green Energy, jeden z największych globalnych producentów paneli fotowoltaicznych, dołączyła do grona firm, które przejdą całkowicie na energię odnawialną. Cel ten planują osiągnąć w 2028 roku.

Reklama

Transformacja energetyczna w LONGi

LONGi należy do pierwszej piątki największych na świecie producentów paneli fotowoltaicznych. Od kilku lat firma coraz bardziej wiąże swoją działalność z pokrywaniem swoich potrzeb energią ze źródeł odnawialnych. Część zakładów produkcyjnych przeniosła do prowincji Yunnan, w południowo-zachodnich Chinach, gdzie duży udział w regionalnym miksie mają hydroelektrownie. Z kolei na dachach placówek w Wuxi oraz Taizhou uruchomiono fotowoltaiczne instalacje.

Dołączenie do grupy RE100

Podczas szanghajskiej wystawy SNEC PV, LONGi Green Energy dołączył do grupy RE100, czyli związku firm, które zadeklarowały osiągnięcie całkowitego pokrycia swojego zapotrzebowania na energię ze źródeł odnawialnych. Członkowie RE100 wyznaczają sobie specjalne mapy, których nadrzędnym celem jest najpierw 70% energii z OZE w 2027 roku, a w roku następnym 100%. 

Zobowiązania LONGi co do 100% energii z OZE

Mapa opracowana przez LONGi zakłada 5 etapów, wśród których uwzględniono poprawę efektywności energetycznej zakładów produkcyjnych wewnątrz Chin i poza nimi. Co więcej, nowo budowane placówki będą bezpośrednio podłączane do instalacji OZE. Producent zadeklarował również budowę farm fotowoltaicznych na własny użytek.

LONGi będzie przykładem dla innych branż, aby promować w nich przejście na czystą energię i LONGi cieszy się, że może dostarczać rozwiązania technologiczne i wspierać tych, którzy mają te same ambicjepowiedział Li Zhenguo, prezes i założyciel grupy. 

Podobne cele przejścia na 100% z OZE wyznaczyli sobie inni producenci modułów fotowoltaicznych – JinkoSolar, a także First Solar.

Źródło: pv-tech.org 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.