Oblicz swój ślad węglowy i… wygraj

Oblicz swój ślad węglowy i… wygraj

Organizacja, w której pracujesz prowadzi politykę środowiskową i wdraża rozwiązania przyczyniające się do rozwoju zrównoważonego biznesu? Koniecznie oblicz ślad węglowy firmy i zgłoś ją do konkursu Carbon Footprint Workplace Challenge.

Dobre praktyki wyróżnione

Celem konkursu jest wyróżnienie firm i organizacji, które mogą pochwalić się inicjatywami w zakresie wspierania zrównoważonego rozwoju oraz dobrymi praktykami, które zmniejszą ślad węglowy w procesach produkcyjnych dóbr i usług. 

Zgłoszenia do konkursu

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 18 września 2020 roku wypełnić formularz Kalkulatora Śladu Węglowego. Można to zrobić klikając w obrazek poniżej.

Add a heading 1

Następnie Carbon Footprint Foundation, organizator konkursu, dokona analizy danych pod względem 3 kluczowych elementów. Są to: 

  • Office&People Sustainability, 
  • Hydro&Food Responsibility, 
  • Paper&Print Awareness. 

Wyłonienie zwycięzcy konkursu nastąpi 1 października 2020 roku, a wręczenie nagrody odbędzie podczas wydarzenia Carbon Footprint Summit 2020 10 października.

Co daje udział w konkursie?

Nagrodzona firma zdobędzie uznanie jako lider redukcji CO2 w przestrzeni biurowej i zwiększy swoją rozpoznawalność na rynku. Stanie się też bardziej atrakcyjnym pracodawcą dla osób poszukujących odpowiedzialnych organizacji. Laureat będzie mógł też zaprezentować rozwiązania, które wdrożył, aby przyczynić się do rozwoju zrównoważonego biznesu. 

Fundacja z misją

Organizatorem konkursu jest Carbon Footprint Foundation. Fundacja założona została na początku 2019 roku. Działa na rzecz budowania świadomości społecznej poprzez liczne projekty edukacyjne w zakresie ekologii. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.