Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

750 książek dla klimatu

750 książek dla klimatu

750 książek, które podpowiedzą, jak zadbać o czyste powietrze i powstrzymać zmiany klimatu, trafi do 17 gminnych i szkolnych bibliotek w miejscach, w których działa firma Polenergia. Wszystko w ramach kampanii edukacyjnej „Książki dla klimatu”.

Reklama

W trosce o ziemię

Kampanią edukacyjną „Książki dla klimatu” Grupa Polenergia (prywatna grupa energetyczna) wspiera inicjatywę „TAK dla edukacji klimatycznej”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na rolę i potrzebę prowadzenia w szkołach rzetelnej edukacji klimatycznej – opartej na danych naukowych i realizowanej w ramach obowiązujących przedmiotów. Organizatorzy akcji apelują do polskiego rządu o uzupełnienie podstawy programowej w szkołach o edukację na temat zmiany i ochrony klimatu. Podpisy pod petycją „TAK dla edukacji klimatycznej” zbierane są na stronie internetowej

Książki w ramach akcji trafią do 17 bibliotek, w miejscach, w których Polenergia realizuje swoje zielone inwestycje. Są to: Bieżuń, Gnieżdżewo, Gościeszowice, Kostomłoty, Krzęcin, Kuczbork, Lubowidz, Lutocin, Miłoradz, Niegosławice, Nowa Sarzyna, Płośnica, Radzyniu Chełmińskim, Rajgród, Siemiątkowo, Sulechów, Zagrodno, Żuromin.

Edukacja jest ważna

W obliczu zachodzących zmian klimatu, bardzo ważne jest działanie, ale też budowanie świadomych i odpowiedzialnych społecznie postaw. I w tym wypadku warto zacząć od najmłodszych – dzieci i młodzieży. Zmiany klimatu, to nie jest już tylko „potencjalne” zagrożenie. Mają one bezpośredni i coraz bardziej widoczny wpływ na życie ludzi i ekosystemów. Już dziś obserwujemy katastrofalne skutki globalnego ocieplenia w postaci coraz większej liczby ekstremalnych warunków pogodowych, takich jak fale upałów, intensywne opady, bezśnieżne zimy, podnoszenie się poziomu mórz i oceanów czy szybkie topnienie lodowców. 

Przekonujemy i tłumaczymy, że dbanie o naszą przyrodę ma sens, bo można żyć, uczyć się i pracować w zgodzie z naturą. Liczymy, że dzięki akcji „Książki dla Klimatu” uda nam się uwrażliwić młodych ludzi na kwestię dbania o przyszłość naszej Planety. Mamy nadzieję, że te wspaniałe książki przekazane do gminnych i szkolnych bibliotek będą źródłem inspiracji i interesującej, ale przede wszystkim rzetelnej wiedzy jak dbać o naszą przyrodę. Wspólnie zmieniajmy świat na lepsze, bo dzieci i młodzież mogą pomóc dorosłym w walce z ociepleniem klimatupodkreśla Iwona Sierżęga członek Zarządu Polenergii nadzorująca w Grupie Pion Czystych Paliw i Ochrony Środowiska. 

„Książki dla Klimatu”

K. Bardos, Akademia Eko Wiedzy

M. Guśniowska, A niech to gęś́ kopnie 

Dziewit-Meller, Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy 

P. Wojtkowiak-Skóra, Elementarz ekologiczny 

Encyklopedia przyrody 

R. Kosik, Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa 

O. Ślepowrońska, Klimatyczni 

Seria Nela Mała Reporterka 

K. Bąkowska, Niesamowity wszechświat 

K. Scharmacher-Schreiber, S. Marian, Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? 

D. Casey, A. Wilson, Opowieści Ziemi 

K. Pabis, M. Tęcza, Owadziarium, czyli geniusz owadów 

Eun-Ju Kim, Ji-Won Lee, Plastik-fantastik? 

Lindgren, Ronja, córka zbójnika 

G. Raidt, Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie 

A. Skowrońska, Wiatr 

Ch. Steinlein, M.Scheier, Woda źródło życia 

źródło: informacja prasowa, fot. Susan Q Yin, Unsplash

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.