Wiadomości OZE W Katowicach odbędzie się szczyt klimatyczny COP24 13 czerwca 2017 Wiadomości OZE W Katowicach odbędzie się szczyt klimatyczny COP24 13 czerwca 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. USA za sprawą Donalda Trumpa wycofały się z Porozumienia Paryskiego, zawartego na szczycie COP 21 (21st Conference of the Parties). Mimo to, szczyt będzie kontynuowany, a w 2018 roku jego gospodarzem będą Katowice. Reklama W poprzednim roku szczyt odbył się w marokańskim Marakeszu, gdzie obecna była również polska delegacja. W tym roku szczyt odbędzie się w niemieckim Bonn i z pewnością nie zabraknie tematów do rozmowy, szczególnie w kontekście ostatniej decyzji USA. Stany Zjednoczone, są bowiem drugim na świecie emitentem CO2 do atmosfery. To nie pierwszy raz, kiedy w Polsce odbywa się szczyt klimatyczny Konwencji Narodów Zjednoczonych. W 2013 roku odbył się on w Warszawie, a w 2008 roku gospodarzem był Poznań. Wybór Katowic na organizatora szczytu w 2018 roku może być dosyć znamienny. Całkiem prawdopodobne, że zostanie na nim poruszona tematyka zanieczyszczeń powietrza, które w Polsce są jednym z największych problemów środowiskowych. Organizatorzy konferencji jako argumentację wyboru lokalizacji odnieśli się do świadomości śląskiego regionu, który zna swoje problemy i próbuje im przeciwdziałać. Co prawda już w kwietniu przyjęto na Śląsku uchwałę antysmogową, lecz sporo czasu minie nim zauważymy jej realne rezultaty. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.