Wiadomości OZE Wodociągi w Nowym Sączu zdecydują się na OZE? 06 października 2017 Wiadomości OZE Wodociągi w Nowym Sączu zdecydują się na OZE? 06 października 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Zgodnie z tym, co powiedział Józef Ciuła, pełniący funkcję wiceprezesa Sądeckich Wodociągów, spółka będzie inwestować w odnawialne źródła energii. Przedsięwzięcia te powinny zmniejszyć koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo z Nowego Sącza. Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne mają zapewnić firmie lepszą sytuację ekonomiczną oraz energetyczną. Reklama „W ostatnim czasie spółka Sądeckie Wodociągi prowadziła bardzo duże inwestycje strukturalne. W tym momencie musimy skupić się na optymalizacji zarządzania tą infrastrukturą. Ze względu na moje wykształcenie bardzo bliskie memu sercu są sprawy związane ze odnawialnymi źródłami energii, dlatego w tym kierunku będziemy chcieli prowadzić nasze wspólne działania” – powiedział w porannym programie RDN Nowy Sącz Józef Ciuła. Co ciekawe, w maju Sądeckie Wodociągi podpisały umowę z Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu odnośnie do współpracy na rzecz powstania komórki badawczej, która będzie zajmować się m.in. odnawialnymi źródłami energii. Jak widać, zielona energia jest dla nowosądeckiej spółki niezwykle ważna. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.