Wodociągi w Nowym Sączu zdecydują się na OZE?

Fortum inwestuje w przełomowe technologie PV firmy Exeger

Zgodnie z tym, co powiedział Józef Ciuła, pełniący funkcję wiceprezesa Sądeckich Wodociągów, spółka będzie inwestować w odnawialne źródła energii. Przedsięwzięcia te powinny zmniejszyć koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo z Nowego Sącza. Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne mają zapewnić firmie lepszą sytuację ekonomiczną oraz energetyczną.

„W ostatnim czasie spółka Sądeckie Wodociągi prowadziła bardzo duże inwestycje strukturalne. W tym momencie musimy skupić się na optymalizacji zarządzania tą infrastrukturą. Ze względu na moje wykształcenie bardzo bliskie memu sercu są sprawy związane ze odnawialnymi źródłami energii, dlatego w tym kierunku będziemy chcieli prowadzić nasze wspólne działania” – powiedział w porannym programie RDN Nowy Sącz Józef Ciuła.

Co ciekawe, w maju Sądeckie Wodociągi podpisały umowę z Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu odnośnie do współpracy na rzecz powstania komórki badawczej, która będzie zajmować się m.in. odnawialnymi źródłami energii. Jak widać, zielona energia jest dla nowosądeckiej spółki niezwykle ważna.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Inteligentne zasilanie katowickiego Spodka oraz Centrum Kongresowego

Następny artykuł

Gigantyczny projekt wiatrowy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,