Acciona uruchamia 246 MW farmę PV w Chile

Acciona uruchamia 246 MW farmę PV w Chile

Na początku miesiąca hiszpańska firma Acciona uruchomiła farmę fotowoltaiczną El Romero w północnym Chile. Instalacja ta jest aktualnie największą tego rodzaju farmą w całej Ameryce Południowej.

Farma El Romero budowana była przez 13 miesięcy (z planowanych 15). Łączna generowana przez nią moc wynosi 246 MW. Na system PV składa się 776 tysięcy modułów PV. Cała inwestycja warta jest około 343 milionów dolarów.

Farma znajduje się w rejonie Atacama w Vallenar. Jak szacuje operator instalacja ma dostarczać rocznie 500 GWh energii elektrycznej, która odbierana jest przez lokalnego operatora Sistema Incerconectado Central.

246 MW instalacja odebrała palmę największej farmy PV w Ameryce Łacińskiej 160 MW elektrowni Finis Terrae, która została uruchomiona przez włoski Enel w pierwszym kwartale tego roku. Finis Terrae także znajduje się w Chile.

El Romero może niedługo nacieszyć się mianem największej elektrowni słonecznej na tym kontynencie, gdyż dwie większe elektrownie są właśnie budowane przez Enel w Brazylii: 292 MW farma w stanie Piaui oraz 254 MW farma w Bahia

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Microsoft wprowadził 4-dniowy tydzień pracy. Efekt zaskoczy ekologów

Japoński oddział Microsoftu wprowadził testowo 4-dniowy tydzień pracy. Eksperyment nazywał się „Work Life Choice Challenge” i odbył się w sierpniu – pracownicy mieli dzień wolny w każdy piątek. W biurach prowadzone były videokonferencje, by oszczędzić czas na dojazd, a spotkania skrócono do 30 minut. Efektywność pracy osób zatrudnionych w Microsoft wzrosła o 40%.