Wiadomości OZE Ambau ogłosił bankructwo 22 lutego 2019 Wiadomości OZE Ambau ogłosił bankructwo 22 lutego 2019 Przeczytaj także OZE Społeczności energetyczne z nowym wsparciem. 850 mln zł na OZE i magazyny energii Lokalna transformacja energetyczna zyskała wsparcie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) ogłosiło przekazanie ponad 850 mln zł na 25 strategicznych przedsięwzięć. Wsparcie obejmie inwestycje w nowoczesne źródła OZE, magazyny energii i systemy zarządzania energią. Energia wiatrowa Co hamuje rozwój wiatraków w Polsce? Raport wskazuje nowe wyzwania Chociaż energetyka wiatrowa w Polsce rośnie, eksperci podkreślają, że sama liczba inwestycji nie przesądza o tempie rozwoju. Według nowego raportu „Energetyka wiatrowa w Polsce 2026” kluczowe stają się sieci energetyczne, procedury administracyjne, planowanie przestrzenne oraz ograniczenia wynikające z bezpieczeństwa państwa. Przedsiębiorstwo Ambau, niemiecki producent wież i fundamentów dla systemów wiatrowych, ogłosiło właśnie bankructwo. Procedura rozpoczęła się właśnie w sądzie w Cuxhaven. Spółkę reprezentuje niemiecka firma prawnicza Gorg. Reklama Przyczyny ogłoszenia wniosku o bankructwo są obecnie analizowane przez urzędy – poinformował Gerrit Holzle z Gorg. Firma Ambau zatrudnia obecnie trzysta pięćdziesiąt osób w zakładach w północnych Niemczech w Cuxhaven i Grafenhainchen. Rozpoczęło się jednocześnie poszukiwanie inwestora, który chciałby nabyć upadającą spółkę, jak wskazują prawnicy. Płace osób zatrudnionych przez Ambaua są zabezpieczone funduszem upadłościowym na okres trzech miesięcy. źródło: renews.biz Fot.: Canva Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.