Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego oddaliła wniosek Hanwhy o naruszenie patentu

dokumenty

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego oddaliła wniosek Hanwhy o naruszenie patentu

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC) w USA potwierdziła, że chińscy producenci paneli fotowoltaicznych Jinko, Longi Solar oraz norwesko-chiński REC Group nie naruszyli prawa patentowego na technologię opracowaną przez koreańską firmę Hanwha Q Cells.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Decyzja komisji nie tylko potwierdza wyrok sądu administracyjnego z kwietnia, ale jest także ostateczna w tej sprawie.

Jinko Solar usatysfakcjonowane

Z zadowoleniem przyjmujemy tę ostateczną decyzję ITC, która potwierdza to, co wiemy od samego początku: nasze produkty nie naruszają patentu Hanwha. Od samego początku wierzyliśmy, że sprawa wniesiona przez Hanwhę była bezpodstawna pod względem prawnym i technicznym oraz była jawną próbą zakłócenia innowacji i spowolnienia naszej dynamiki. Decyzja sądu potwierdza, że ​​Hanwha nigdy nie powinna była wnieść tej sprawy. JinkoSolar to prawdziwy innowator, a wynik ten potwierdza naszą technologięskomentował w oświadczeniu prezes Jinko, Kangping Chen.

Hanwha będzie walczyć dalej

Hanwha Q Cells szanuje decyzję przedstawioną przez Amerykańską Komisję Handlu Międzynarodowego z dnia 3 czerwca 2020 roku. Jednakże, żałujemy, że Komisja nie potraktowała naszego roszczenia odpowiednio rozważnie. Jako lider na rynku paneli Hanwha Q Cells zdecydowanie wspiera uczciwą konkurencję i promuje prawa własności intelektualnej w branżyopowiedział portalowi pv-magazine rzecznik prasowy Hanwhy. Podtrzymujemy naszą opinię, że patent “215” Hanwha Q Cells 215 został naruszony. W związku z tym będziemy szukać wszelkich możliwych legalnych sposobów, aby bronić prawa własności intelektualnej firmy. 

Historia pozwu – sprawy na 3 kontynentach

Sprawa sięga marca 2019 roku. Hanwha złożyła pozwy w USA oraz Niemczech o naruszenie prawa patentowego przez JinkoSolar (rynek amerykański) oraz Longi Solar i REC Group (rynek niemiecki razem z Jinko). Oskarżeni mieli wykorzystać technologię pasywacji, opracowaną przez koreańskiego producenta paneli, dla poprawy własnych produktów. W Australii pojawił się trzeci pozew, przeciwko Sol Distribution i Baywa.re.

W czerwcu minionego roku Jinko oraz REC wyszli z roszczeniami, kwestionując oskarżenia Hanwhy. W grudniu 2019 roku Amerykański Sąd Patentowy oraz Rada Odwoławcza rozpoczęli śledztwo, a wyrok ogłoszony w kwietniu b.r. wydały na korzyść chińskiej firmy.

Oskarżenie przeciw oskarżeniu

Z kolei w maju norweska grupa REC (z chińskim udziałem większościowym) wystąpiła w Chinach z własnym oskarżeniem przeciwko Hanwha Q Cells o naruszenie prawa patentowego. Koreańczycy mieli wykorzystać technologię dzielonych komórek i skrzynki przyłączeniowej. Sprawa jest w toku.

Źródło: pv-magazine.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.