Anja Rubik ambasadorką proekologicznej akcji #SiłaBabySteps

#SiłaBabySteps to inicjatywa, której celem jest promowanie proekologicznych postaw. Jedną z ambasadorek kampanii jest modelka Anja Rubik. Akcja społeczna została zainicjowana przez Radio ZET.

„Baby steps” to inaczej metoda małych kroków. Opiera się ona na wprowadzeniu do swojego codziennego życia i wyborów konsumenckich prostych czynności, które nie wymagają dużego wysiłku, a jednak wpływają na ochronę środowiska naturalnego. Takimi działaniami może być, np. zastąpienie plastikowych słomek bambusowymi (lub zupełna rezygnacja z ich stosowania), a także odejście od używania plastikowych kubków na rzecz szklanych naczyń. Jak udowadniają organizatorzy, w trakcie codziennych zakupów również można troszczyć się o środowisko i zrezygnować z jednorazowych opakowań foliowych na rzecz bawełnianych toreb wielokrotnego użytku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wśród ambasadorów kampanii znaleźli się m.in. modelka Anja Rubik, kucharz i dziennikarz kulinarny Grzegorz Łapanowski, a także aktywistka i blogerka Areta Szpura.

Każdy z nas może zrobić pięćdziesiąt rzeczy, ale czasami warto jest zrobić te najprostsze i zacząć od takich małych kroków (…). Faktycznie to są takie mikroskopijne rzeczy każdego dnia. Dzisiaj miałem wybór, czy przyjadę samochodem; udało mi się przyjechać metrem i na desce. Jeśli pójdę do sklepu, to mogę wziąć siedemnaście reklamówek, a mogę nie wziąć ani jednej. Jeżeli pójdę do kawiarni, to mogę wziąć kubek na wynos i robić to każdego dnia i do tego wziąć kanapkę w foliówce i zapakować to jeszcze w papier, żeby ładnie wyglądało i wziąć słomkę, ale mogę też tego nie robić – zauważył Grzegorz Łapanowski podczas rozmowy przeprowadzonej w Radiu ZET.

W akcji #SiłaBabySteps mogli również wziąć udział słuchacze i internauci. Za podzielenie się własnym sposobem na ochronę środowiska naturalnego radiostacja przyznawała nagrody. W przygotowanym na potrzeby kampanii proekologicznym zestawie znalazły się bambusowe słomki, bawełniany worek na zakupy oraz kubek wielokrotnego użytku.

Foto: Radio Zet