Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Naukowcy opracowali efektywną metodę wytwarzania wodoru

Naukowcy opracowali efektywną metodę wytwarzania wodoru

Grupa naukowców z Chin opracowała rozpuszczalne w oleju za pomocą prostej metody wtryskowej chalkopirytowe kropki kwantowe. Mogą one przyczynić się do opracowania bardzo efektywnego modelu wytwarzania wodoru.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Zubożenie paliw kopalnych doprowadziło do konieczności przyjęcia zasobów odnawialnych do produkcji paliw. Paliwo wodorowe może zapewnić zerową emisję i jest ono stosowane w komercyjnych pojazdach napędzanych ogniwami paliwowymi, takich jak samochody osobowe. Problem tkwi w tym, by opracować jak najbardziej ekonomiczny sposób wytwarzania wodoru.

Wodór można wytworzyć z procesu rozszczepiania wody, wykorzystując energię słoneczną z fotokatalizatorem półprzewodnikowym. Skuteczność danego fotokatalizatora w celu zamiany energii słonecznej w energię chemiczną w znacznym stopniu zależy od absorpcji światła i szybkości między separacją nośników ładunku, a rekombinacją elektronów. Proces opiera się również na modelu fotokatalizatora półprzewodnikowego, który zapewnia wysoką separację nośników i absorpcji. Takie zalety półprzewodnikowych materiałów fotokatalitycznych doprowadziły do ​​ich zastosowania w zrównoważonej produkcji energii.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie MDPI Nanomaterials na początku marca 2019 r. zespół naukowców z Uniwersytetu Pingdingshan, Uniwersytetu Hunan i Uniwersytetu Zhengzhou w Chinach opisał właściwości fotoelektrokatalityczne (stosowane do wytwarzania wodoru) pasywowanej cynkiem kadmu chalkopirytowej kropki kwantowej z nanodrutami z dwutlenku tytanu, które zostały pokryte nanocząstkami srebra. Zespół zastosował prostą metodę wtrysku na gorąco, aby przygotować rozpuszczalne w oleju kropki kwantowe. Nowe podejście osiągnęło zwiększoną wydajność fotokatalityczną. Zdaniem naukowców takie podejście może zwiększyć transfer ładunku międzyfazowego, oferując w ten sposób wydajne centra reakcji fotokatalitycznych.

Badania zostały sfinansowane przez National Natural Science Foundation of China, Key Research Research Program of the Higher Education Institution w prowincji Henan, Scientific Research Foundation for High-Level Talents of Pingdingshan University oraz Training Program Foundation dla National Project of Pingdingshan University.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.