Australia z olbrzymim magazynem energii

magazyn energii

Firma Tesla poinformowała, że władze stanu Południowa Australia rozstrzygnęły przetarg na budowę systemu magazynowania energii. Planowana moc przyszłych akumulatorów, które zostaną wybudowane przez Teslę to 100 MW przy pojemności 129 MWh.

Magazyn energii ma być integralną częścią farmy wiatrowej Hornsdale należącej do firmy Neoen i znajdującej się w pobliżu Jamestown, z której energia ma być gromadzona w systemie Tesli.

Tesla wybuduje magazyn, którego celem jest zapewnienie energii w szczytach zapotrzebowania przy jednoczesnym bilansowaniu systemu elektroenergetycznego południowej Australii. Termin oddania do użytku to koniec bieżącego roku.

Władze stanu Południowej Australii podjęły decyzję o intensyfikacji inwestycji w OZE i magazynowanie energii po tym, jak w ubiegłym roku nawałnice zniszczyły infrastrukturę energetyczną stanu, destabilizując dostawy energii elektrycznej dla prawie 2 milionów mieszkańców stanu. Innym czynnikiem determinującym podjecie decyzje o budowie magazynu, są ciągłe problemy z olbrzymim popytem na energię podczas australijskich upałów.

Magazyn energii budowany przez Teslę nie jest pierwszym tego typu w Australii. Doskonałym przykładem innych tego typu projektów na Antypodach są projekty zlokalizowane w Zachodniej Australii, których właścicielem jest również francuski deweloper Neoen. Moc akumulatorów, które są integralną częścią farmy fotowoltaicznej DeGrussa to 6 MW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

GRI prezentuje Argentynie swoją wiatrową wizję

Następny artykuł

Połączenie sieciowe elektrowni Borssele z lądem stanie się faktem

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,